Dzień dobry, czy normalne jest aby niemowle ( 7.5m) wysuwało ciągle język? Robi tak od 1-2tyg. Język

4 odpowiedzi
Dzień dobry, czy normalne jest aby niemowle ( 7.5m) wysuwało ciągle język? Robi tak od 1-2tyg. Język wysuwa mocno, praktycznie do końca. Często też wtedy pcha rączki do buzi. Na początku myslelismy, że to zabawa, ale nikt z nas nie bawi sie tak z dzieckiem.
Syn nie powtarza jeszcze sylab. Zdarzały się pojedyncze mama lub la, ba, me np 2 razy dziennie. Ostatnio zaprzestał. Dzwieki wydaje ale raczej krzyki lub mruczenie przy zamkniętej buzi. Karmiony piersia. Pokarmy stałe łyżeczka. Od niedawna również sam siada. Jakiś czas temu sprawdzal go laryngolog i wszytsko było w porządku.
Czy należy się tym martwić?
Dzień dobry, należy sprawdzić budowę i sprawność żuchwy i języka. Ocenić należy tak pozycję spoczynkową jak i pozycję czynnościową w trakcie przyjmowania pokarmów.W tym celu należy umówić się na wizytę do gabinetu. Zapraszam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja logopedyczna - 185 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Zapraszam. Podpowiem i pomogę. Pozdrawiam
Dzień dobry! W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z logopedą/neurologopedą. Sprawdzi on zarówno budowę aparatu artykulacyjnego oraz czynności prymarne (oddychanie, połykanie, żucie), które w dalszym rozwoju dziecka będą wpływały na rozwój mowy. Specjalista sprawdzi również poziom rozumienia i nadawania u dziecka. Zdarza się tak, gdy dziecko zaczyna rozwijać się również w sferze ruchowej (siadanie, chodzenie itp.), że cała uwaga kierowana jest na ruch, a nie na mowę. Warto jednak skonsultować to z logopedą, który potwierdzi przypuszczenia lub znajdzie inną przyczynę takich zachowań. Może on również polecić konsultację z innymi specjalistami w razie wątpliwości.
Pozdrawiam!
Dzień dobry, warto skonsultować się z neurologopedą, który zbada dziecko i określi jaka może być przyczyna występujących trudności i w jaki sposób można ćwiczyć, aby pomóc dziecku.