Dzień dobry, chodzę nie długi czas do nowego psychologa i zastanawiam się w jaki sposób i po jakim c

2 odpowiedzi
Dzień dobry, chodzę nie długi czas do nowego psychologa i zastanawiam się w jaki sposób i po jakim czasie mogłabym uzyskać diagnozę chociżby taką częściową czy ogólną o ile coś takiego jest możliwe. Bardzo potrzebuje czegoś takiego do szkoły ponieważ nauczyciele i nie tylko chyba nie wierzą w to że coś mi jest i nie jestem np. w stanie mieć z nimi lekcji online bo bardzo szybko się męczę i nie mogę się skupić dlatego lepszym rozwiązanie jest dla mnie odsyłanie zadań i zapisywanie notatek które od nich dostaje, w przypadku niektórych nauczycieli to się sprawdza ale większa część obwinia mnie i nie jestem przez nich poważnie traktowana dlatego potrzebowałabym czegoś żeby udowodnić im że mam poważny problem a nie udaje przez co i moje oceny i oceny z zachowania się dużo niższe niż kiedyś a wcale nie musiałoby tak być.
Dzień dobry,
Diagnoza jest przeprowadzana na początku procesu leczenia/terapii. Prawidłowa diagnoza to podstawa skutecznego leczenia. Dlatego nie powinna Pani w ogóle czekać. Zwykle uczniowie w sytuacjach problemowych są kierowani do poradni psychologiczno-pedagogicznych. Tam przechodzą stosowne badania i uzyskują opinię ze wskazaniem rodzaju wsparcia, jaki jest konieczny w indywidualnej sytuacji. Proszę porozmawiać na ten temat przy najbliższej okazji.
Pozdrawiam :)

Dzień dobry, ma Pani słuszność, problemy z koncentracją uwagi są wskazaniem do dostosowania metod nauczania do Pani indywidualnych możliwości w tym momencie. Objawy nie usprawiedliwiają obniżania ocen z przedmiotów ani zachowania. Zaświadczenie od terapeuty może Pani uzyskać już na początkowym etapie spotkań. Szkoła honoruje jednak przede wszystkim opinie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej opiekującej się szkołą. Dokument wystawiony przez PPP powinien też zawierać opis indywidualnie dobranych do Pani obecnego samopoczucia wskazań dotyczących formy nauczania i zaliczania przedmiotów. Gdyby miała Pani jeszcze pytania, można zadzwonić do Kuratorium, któremu podlega szkoła. Tam opiszą Pani szczegółowo jakie są pani prawa i co mówią przepisy.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!
Emilia Szymanowicz