Dzień dobry, chciałbym zacząć suplementację różnymi witaminami i wspomagaczami, zależy mi na poprawi

1 odpowiedzi
Dzień dobry, chciałbym zacząć suplementację różnymi witaminami i wspomagaczami, zależy mi na poprawie snu, pamięci, koncentracji, zmniejszeniu pocenia się i lęku, poprawie samopoczucia i ogólnie na witalności. Czy mogę przyjmować te suplementy razem, bez żadnych skutków ubocznych? Czy niektóre z nich wchodzą ze sobą w jakieś negatywne interakcje?

Omega-3
Po południu 600mg cały czas

L-tryptofan
Wieczorem 500mg przez miesiąc, potem miesiąc przerwy

5-HTP
Po południu 100mg przez 2 miesiące, potem miesiąc przerwy

Melatonina
Wieczorem 500mcg przez 3 miesiące, potem miesiąc przerwy

Tyrozyna
Po południu 1000mg - ile czasu można stosować codzienie?

L-Fenyloalanina*
Po południu 1000mg - ile czasu można stosować codzienie?

Witamina D3 + K1 + K2
Po południu kolejno 55/700/20 mcg przez cały czas

Ashwaghandha
Wieczorem 500mg przez pół roku, potem miesiąc przerwy

L-teanina
Wieczorem 200mg przez 2 miesiące, potem miesiąc przerwy

Kompleks witamin i minerałów (Kompleks B, C, E, magnez, cynk, selen, chrom, żelazo)
Po południu przez cały czas

GABA
Wieczorem 500mg przez miesiąc potem miesiąc przerwy

Żeń-szeń
Rano 500mg przez 2 miesiące, potem miesiąc przerwy

Lion's mane
Rano 500mg przez 4 miesiące, potem przerwa miesiąc
Dzień dobry, przyjmowanie tak dużej ilości suplementów warto skonsultować indywidualnie ze specjalistą, na podstawie aktualnych wyników badań, trybu życia oraz aktualnego sposobu odżywiania. Na tej podstawie łatwiej będzie określić, czy wszystkie preparaty są rzeczywiście dla Pana niezbędne, czy pod kątem ogólnej poprawy zdrowia, witalności, czy układu nerwowego, czy też nie warto w tym celu dokonać w pierwszej kolejności np. modyfikacji diety czy stylu życia.