Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć jakie korzyści są ze stosowania diety keto

2 odpowiedzi
Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć jakie korzyści są ze stosowania diety keto
Stosowanie diety ketogenicznej przynosi korzyści całemu organizmowi.

Na samym początku chcę zaznaczyć, że nie ma idealnej diety i idealnego stylu odżywiania, który byłby optymalny dla każdej osoby. Dietę należy zawsze dobrać indywidualnie, pod potrzeby konkretnej osoby, poprzedzając najlepiej wynikami badań. Każdy styl żywienia ma swoje plusy i minusy — dlatego warto zgłębiać wiedzę oraz obserwować co się dzieje z naszym organizmem

Stosowanie diety ketogenicznej przynosi korzyści całemu organizmowi.
Poniżej najważniejsze:
* utrata tkanki tłuszczowej
* zmniejszenie obrzęków poprzez zmniejszenie magazynowania wody
* Jasność umysłu
* zmniejszenie uczucia głodu
* zmniejszenie łaknienia na słodycze
* obniżenie stanów zapalnych
* lepsza jakość snu
* poprawa wyglądu skóry
* pozbycie się chronicznego zmęczenia
* poprawa funkcjonowania jelit
* Wspomaganie leczenia epilepsji
* Łagodzi objawy depresyjne
* wspomaga leczenie autyzmu
* wspomaga leczenie padaczki lekoopornej
* powoduje spowalnianie namnażanie się komórek rakowych (w trakcie badań)
* łagodzi objawy migreny
* podnosi poziom cholesterolu
* pomaga pozbyć się dominacji estrogenowej
* odwraca cukrzycę typu 2
* wspomaga leczenie Alzheimera, stwardnienia Rozsianego, Autyzmu

Dzień dobry,
stosowanie diety ketogenicznej zalecane jest jedynie u dzieci chorujących na padaczkę lekooporna.
W innych przypadkach dieta nie jest polecana. Ze względu na podaż dużej ilości nasyconych kwasów tłuszczowych może prowadzić do zaburzeń metabolicznych, zaburzeń lipidowych, powodować zapalenia itp.
Ograniczanie węglowodanów nie wpływa na usprawnienie procesu odchudzania.