Dzień dobry. Bardzo proszę o poradę. Mam bardzo słabe zęby, psują się od środka. Na zewnątrz ząb j

7 odpowiedzi
Dzień dobry.
Bardzo proszę o poradę. Mam bardzo słabe zęby, psują się od środka. Na zewnątrz ząb jest cały, bez żadnych oznak i nagle pęka, odpada połowa zęba wraz z plombą. Dodam, że ciągle powtarza mi się stan zapalny (nabrzmiałe dziąsła). Mam wrażenie że to po wizytach u stomatologa. Czy może mnie uczulać coś co jest używane w gabinecie? jaka może być przyczyna tak słabych zębów? Względy genetyczne mają na to wpływ?
Dzień dobry,oczywiście, że względy genetyczne mają wpływ na to jakie mamy zęby, ale również ważna jest higiena jamy ustnej.Pani stan zapalny dziąseł nie wiązała bym z wizytą a raczej z parodontozą. Potrzebne jest u Pani zdjęcie pantomograficzne ,żeby określić rodzaj parodontozy i rozpocząć jej leczenie. Oprócz tego, na zdjęciu uwidocznią się ubytki ,które jak sama Pani twierdzi, są nie widoczne w trakcie badania wewnątrzustnego. Pozdrawiam dr Kręcisz

Witam raczej maloprawdopodobne jest uczulenie na środki stomatologiczne stosowane w gabinecie proszę aby pan zgłosił to swojemu stomatologowi by mógł dokładniej przyjrzeć się dziąsłom . Najczęściej próchnica która powstaje zaczyna rozwijać się pod punktem stycznym i bez diagnostyki rtg niekiedy nie jest widoczna w początkowej fazie . Aby zapobiec powstawianiu próchnicy należy dbać o higienę jamy ustnej oraz regularnie co 6 miesięcy zgłaszać się na przeglądy jamy ustnej
Dzień dobry
Oczywiście to jakie geny odiedziczyliśmy jest bardzo ważne ale wiedząc że zęby są słabsze należy szczególnie o nie dbać- w każdym aspekcie- zdrowia samych zębów, dziąseł o których Pani pisze oraz całego narządu żucia. Ważna jest odpowiednia dieta aby wzmacniać cały organizm- w tym zęby, okresowe regularne kontrole u stomatologa z wykonaniem zdjecia Rtg oraz prawidłowa higiena jamy ustnej. Oczywiście aby zagłębić się w szczegóły należy poznać obecny stan więc niezbędne jest badanie u stomatologa a postępowanie zależne od tego w jakim stanie są Pani zęby, czy wszystkie są uzupełnione, co dzieje się z mięśniami i stawami skroniowo- żuchwowymi. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
Potrzebna jest dokładna diagnostyka radiologiczna oraz kliniczna. Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam.
Wizyty u stomatologa raczej nie uczulają ale jeśli taki stan nie daje spokoju proszę po prosić lek I kontaktu o skierowanie na badania w kierunku uczuleń na materiały stomatologiczne. Względy genetyczne mają niewielki wpływ, jeśli zęby są oczyszczone ze złogów a mimo to dziąsła są nabrzmiałe, z\eby pękają bez przyczyny trzeba zgłosić się do lekarza i zrobić badania ogólne: morfologia elektrolity
Witam!
Zapraszam na konsultację. Taki stan może mieć wiele przyczyn. Konieczne jest badanie i zdjęcia rtg.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska
Dzień dobry.
Względy genetyczne oczywiście mogą mieć wpływ na odporność zębów na próchnicę, ale z tego powodu nie należy ich spisywać na straty :) Proszę bardzo dokładnie szczotkować zęby ruchem wymiatającym tak, żeby również oczyszczać dziąsła oraz nitkować przestrzenie międzyzębowe. Przy dobrej higienie stan zapalny dziąseł powinien ustąpić, a próchnica w zębach zatrzymać.
Pozdrawiam :)