Dwa miesiące temu zauważyłam, że podczas rozmowy z kimś, bądź monologu mam problem z wymową wyrazów.

3 odpowiedzi
Dwa miesiące temu zauważyłam, że podczas rozmowy z kimś, bądź monologu mam problem z wymową wyrazów. Gdy chcę wypowiedzieć dane słowo, to po prostu nie mogę go wypuścić z ust. Mam tak jakby blokadę jakąś. Co to może być?
Dzień dobry,
Trzeba się zastanowić jak radziła sobie Pani z wypowiedziami wcześniej. Czy blokady w mowie się pogłębiają, jest ich więcej? Warto zasięgnąć opinii logopedy, który zdiagnozuje i oceni mowę. Zwróci uwagę czynniki, które mogą wpływać na aktualny stan wymowy i pomoże rozwiązać problem.
Pozdrawiam

Dzień dobry. Tutaj nasuwa się kilka pytań. Po pierwsze czy miała Pani jakieś urazy głowy, epizody padaczkowe bądź inne przypadłości neurologiczne?Czy w podanym przez Panią okresie około trzech miesięcy temu przeżyła Pani jakąś traumę bądź jest Pani w długotrwałym stresie, napięciu? To pytania jakie nasuwają się jako pierwsze bo naturalnie diagnozy nie można postawić. Trzeba udać się do neurologopedy na konsultację i ocenić czy ta przypadłość wymaga interwencji specjalistycznej tj. diagnozy neurologopedycznej czy jest potrzebna pomoc innego specjalisty.

Pozdrawiam
Karolina Modzelewska
Dzień dobry!
Każda trudność w mówieniu, artykułowaniu powinna zostać skonsultowana ze specjalista w gabinecie.
Warto zastanowić się czy w ostatnim czasie nie doszło do urazu mechanicznego głowy, epizodu padaczkowego, czy nie pojawiły się inne trudności neurologiczne, czy obecna sytuacja w Pani życiu nie nosi piętna długotrwałego stresu.
Polecam udać się do neurologopedy w celu dokonania diagnozy.
Pozdrawiam!