Dobry wieczór!Mój syn ma obecnie 27lat i szczerze nie wiem jak mu pomóc.Brał narkotyki i dopalacze k

2 odpowiedzi
Dobry wieczór!Mój syn ma obecnie 27lat i szczerze nie wiem jak mu pomóc.Brał narkotyki i dopalacze które bardzo mu zaszkodziły.Bardzo dziwnie się czasami zachowuje mówi dziwne rzeczy.Nie mieszka ze mną ale najgorz j jest jak wypije wtedy staje się agresywny .Nigdy nikomu nie zrobił krzywdy ale obawiam się że sam sobie szkodzi .Nie pamięta nic co robił po wypiciu.Najbardziej boję się że ktoś może zrobić mu krzywdę.Gdzie mogłabym mu pomóc,gdzie z nim pójść i czy jeśli nie jest ubezpieczony to trzeba za terapię płacić?Bardzo proszę o pomoc.
Dzień dobry,

bardzo przykro mi słyszeć w jakiej trudnej sytuacji się Pani znalazła, zwłaszcza, że widać, że kocha Pani Syna.

Co do dziwnych zachowań i mówienia dziwnych rzeczy - często zdarza się to w przypadku osób nadużywających/uzależnionych od substancji jak narkotyki i dopalacze. Niestety z Pani opisu trudno mi wywnioskować coś więcej, najpewniej dobrze by było zdiagnozować Syna u terapeuty uzależnień.

Nie wiem gdzie Pani mieszka, ale wstępnej bezpłatnej pomocy może Pani udzielić Ośrodek Interwencji Kryzysowej (dostępny jest w każdym większym mieście i oferuje np. darmową pomoc psychologiczną), następnie lokalny MOPS/GOPS. Doradzą Pani np. jak ubezpieczyć Syna przy swoim ubezpieczeniu. Praktycznie też w każdym szpitalu psychiatrycznym leczy się uzależnienia, identycznie w poradniach zdrowia psychicznego - jest to pomoc bezpłatna, ale należy mieć ubezpieczenie z NFZ.

Bardzo istotne jest to czy Syn widzi problem i chce go rozwiązać, jest to kluczowe, aby zakwalifikować się do leczenia.

W razie potrzeby proszę śmiało pytać! Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, zaburzenia pamięci oraz zachowania i "mówienie dziwnych rzeczy" mogą być wynikiem uszkodzeń neurologicznych powstałych w związku z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Być może konieczne będzie wykonanie tomografii komputerowej głowy Pani syna w celu sprawdzenia czy uszkodzeniu nie uległy pewne obszary jego mózgu. Jeżeli syn nie jest ubezpieczony można go dopisać do Pani ubezpieczenia zdrowotnego, w tym celu należy zgłosić to do ZUS.