Do kogo się udać?

18 odpowiedzi
Trochę mi się nazbierało problemów i nawet nie wiem do kogo w tej sytuacji mam się zwrócić. Uważam się za osobę całkowicie zdrową na umyśle, tylko chyba doszłam do ściany. Rozmowy z przyjaciółmi już nie pomagają. Terapeuta, wróżka, coach?
Witam Panią pięknie. Myślę, że każdą z tych opcji może Pani wziąć pod uwagę. W trudnych życiowych sytuacjach, gdy rozmowy z przyjaciółmi nie pomagają, nie chcemy ich obciążać lub nie mamy się do kogo zwrócić, jedni poszukają wsparcia u wróżki, inni wybiorą terapeutę lub coacha, jeszcze inni będą zmagać się z trudnościami sami. Nie trzeba być osobą zaburzoną czy chorą, aby skorzystać ze wsparcia. Spotkanie z terapeutą pozwoli uporządkować myśli, przyjrzeć się z innej perspektywy doświadczanym problemom i wspólnie znaleźć rozwiązania, których sami wcześniej nie byliśmy w stanie dostrzec. Dziś coraz więcej zdrowych osób korzysta z tej formy pomocy traktując ją jako element rozwoju osobistego. To, co bardzo pomaga, gdy dochodzimy do "ściany", to zdrowa dawka dystansu do siebie i poczucia humoru, który dostrzegam w Pani pytaniu:) Zapraszam do rozmowy, pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
A to już Pani/Pana decyzja :-) do kogo "bliżej". Ja zapraszam do siebie, drzwi otwarte.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jakby Pani trochę rozwinęła problem, byłoby mi łatwiej pomóc :)
Dzień dobry, radzę udać się na wizytę do psychologa - coacha. Warto czasem porozmawiać o swoich problemach z kimś obcym, dobrym specjalistą. Pozdrawiam
Jeśli rozmowy z przyjaciółmi już nie pomagają, oznacza to, że najprawdopodobniej nadszedł czas na skorzystanie z pomocy profesjonalnej, najlepiej terapeuty. Coach będzie pomocny w wyznaczaniu celów życiowych i obmyślaniu strategii ich realizacji, gromadzenia zasobów i wskazywania czego jeszcze brakuje by pokonać trudności, terapeuta z pewnością zajmie się głębszymi trudnościami, których źródło może być dla Pani jeszcze nieznane, a wróżka być może będzie w stanie symbolicznie rozwiązać Pani problem lub naprowadzić Panią na odpowiedzi. Wydaje się, że wybór zależy od Pani znajomości swojego problemu oraz preferencji co do formy pomocy. Pozdrawiam.
Witam myślę że warto skorzystać z pomocy psychologa , psychoterapeuty w życiu czasami zdarzają się sytuacje w których potrzebna jest fachowa pomoc kogoś kto jest obiektywny.
Witam,jak najbardziej do psychoterapeuty lub psychologa.Do gabinetów nie zgłaszają się wyłącznie osoby z zaburzeniami,natomiast rozmowa terapeutyczna różni się od rozmowy z przyjaciółmi,czy bliskimi.Pomaga w omówieniu problemów i poszukaniu rozwiązan profesjonalnie. Zachęcam do wizyty, znajdzie Pani pomoc w serwisie wpisując najbliższa miejscowość, psychoterapeuta Bydgoszcz.Pozdrawiam serdecznie.
psychoterapeuta....
Witam!
Oczywiście wybór należy do Pani, do Kogo uda się Pani po pomoc.
Ja jestem psychoterapeutą, który podczas rozmowy pomaga zobaczyć właściwe rozwiązania dla danej Osoby.
Zapraszam.
Czasem w życiu dochodzimy do ściany , trudno jest samemu sobie poradzić i tak jak Pani napisała, rozmowy z przyjaciółmi nie pomagają. Warto wówczas zadbać o siebie i skorzystać z pomocy specjalisty psychoterapeuty.
Dzień dobry
Nie wiem o jakich problemach Pani/Pan pisze. W zależności od ich charakteru warto wybrać się do specjalisty.
Rafał Dobolewski
Witam,
oczywiście zachęcam do konsultacji terapeutycznej.
Pozdrawiam
Zachęcam do poszukania psychoterapeuty. Powodzenia
Rodzina , znajomi, ich opinie są dla nas ważne. Często lubimy zwierzać sie przyjacielowi, oczywiście gdy go mamy. Jednak przychodzi taki moment w życiu, że to nie wystarcza. Ich poglądy już znamy i co wowczas. Niestety trudno sie przyznać, przed saba, że z czymś sobie nie radzimy, to w naszym przekonaniu ozanacza słabość. Dlatego z takim oporem zgłaszamy sie po poradę do specjalisty. Zachęcam by zwrócić sie do psychologa, on z pewnością pokieruje dalej, w zależności z jakimi problemami sie Pani boryka . Pozdrawiam i proponuje wróżkę zostawić na halloween
Witam, trudno jest mi ocenić co się dzieje z Panią ale mogę wnioskować ,że skoro rozmowy z przyjaciółmi już nie pomagają to warto się udać do psychoterapeuty. Pozdrawiam
Magda Gierula
Witam! Myślę, że dobrym rozwiazaniem bedzie jeśli uda się Pani do psychoterapeuty i opisze problem. Pozdrawiam.
Witam Panią/Pana, trudno odpowiedzieć na Pana/Pani wypowiedzi. Poproszę o doprecyzowanie pytania i przedstawienie swoich oczekiwań.
Dzień dobry.
Najmocniej przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, ale nie jestem jeszcze biegły w używaniu tego portalu. Moim zdaniem oczywiście terapia. Może na początku w formie interwencji kryzysowej, która pomoże Pani uporządkować najpilniejsze sprawy i problemy. Poszukać sposobów rozwiązać i ustabilizować sytuację. Jeżeli będzie Pani zainteresowana pogłębionym wglądem w swoje problemy (czyli de facto uważała, że spotkania służą), można zdecydować się na terapię pogłębioną. Na pewno warto spotkać się na rozmowę diagnostyczną z terapeutą i ustalić co tak naprawdę jest potrzebne, jakie są oczekiwania i możliwości pomocy.
Z poważaniem
Tomek Szelągowski

Eksperci

Maciej Ręgwelski

Maciej Ręgwelski

Psycholog

Warszawa

Karolina Idkowiak

Karolina Idkowiak

Psycholog, Psychoterapeuta

Kórnik

Marta Jaskułowska

Marta Jaskułowska

Psychiatra

Warszawa

Janina Sabat

Janina Sabat

Seksuolog

Chorzów

Marta Stec

Marta Stec

Psychoterapeuta

Warszawa

Maciej Jan Dokrzewski

Maciej Jan Dokrzewski

Androlog, Seksuolog

Katowice

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 2 pytań dotyczących usługi: kryzys
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.