Długotrwałe krwawienie z odbytu

5 odpowiedzi
Witam. Od sierpnia borykam się z problemami zdrowotnymi ze strony przewodu pokarmowego. Początkowo były to 2 wodniste wypróżnienia z krwią przez ok. dwa tygodnie. Później sytuacja wróciła do normy, tzn. stolec się unormował, ale często pokryty był krwią albo krew była z mniejszym lub większym nasileniu obok. Około trzech tygodni temu sytuacja się zaostrzyła. Krew widoczna jest cały czas, ostatnio wygląda to w sedesie jak barszcz, wydzielam też śluz i załatwiam się wodniście. Miałem wykonaną kolonoskopię i gastroskopię, która wykazała przewlekłe zapalenie żołądka oraz stan zapalny z przekrwioną obrzękniętą błoną śluzową z drobnymi nadżerkami, pokrytymi włóknikiem w obrębie lewej strony jelita krętego. Pobrano też do badania wycinki z przewodu pokarmowego (wyniki do odbioru ok. 25.11. br ) Miałem też stwierdzone na początku października powiększone dwa guzki krwawiczne odbytu. Na które to przepisane czopki przez lekarza nie specjalnie działają. Wyniki ostatnio robionej morfologii krwi w normie. Czy mogę czekać z wizytą u gasrtoenterologa do momentu otrzymania wyników histo - patolog., czy działać należało by szybciej? Co może powodować ciągłe krwawienia? Proszę o odpowiedź
można wdrożyć leczenie. Wszystko zależy od zaawansowania zmian. Dobrze oznaczyć poziom kalprotektyny w kale

Obraz wyglądan na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, które wymaga potwierdzenia badaniem histologicznym (wtedy można też rozpocząć terapię lekami refundowanymi). Pozdr
Najbardziej z opisu pasuje na chorobę zapalną jelit z możliwymi nakładającymi się krwawiącymi hemoroidami.
Witam
Konieczne jest rozpoczęcie leczenia ale myślę, że w czasie jak piszę odpowiedź - jest już Pan leczony specjalistycznie.
Pozdrawiam.
Z opisu wynika, że ma Pan/Pani Wrzodziejące zapalenie j.grubego - leczenie powinno rozpocząć się jak najszybciej, ale to zależy od lekarza prowadzącego. Ja podaje leki właściwie zaraz po kolonoskopii jeśli obraz endoskopowy i kliniczny jest charakterystyczny (a tu tak to wygląda) i powinno to wynikać z opisu, histpat mowinien to potweirdzić choć bywa że jest nie jednoznaczy. Rozpoznanie stawia się na podst całokształtu, a leczenie konkretnie sprecyzowane.