Dlaczego mam zawroty głowy?

5 odpowiedzi
Od dłuższego czasu mam zawroty głowy podczas wstawania. Siedzę na dywanie, leżę w łóżku i kiedy wstanę - normalnie, nie gwałtownie, to przez kilka sekund kręci mi się w głowie i robi mi się ,,ciemno'' przed oczami. Wtedy też serce szybciej bije. Ostatnio objawy się nasiliły i nawet po zwykłym wstaniu z krzesła tak się działo. Stojąc w kolejce ok pół godziny zemdlałam na kilka sekund. Miałam wykonane ekg i badanie cukru - wyszły dobrze. Z powodu przeziębienia i przyjmowania antybiotyków nie mogę wykonać badań w najbliższym czasie. Czym te dolegliwości są spowodowane? Jakie badania należy wykonać, by postawić diagnozę? Do jakiego lekarza się udać?
Powodów, może być kilka, wymaga to jednak zbadania bardziej kompleksowego. Lekarz Rodzinny / inetrnista jest własciwym specjalistą żeby ukierunkować dalsze postępowanie.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Pani Mariano, trudno odpowiedzieć na Pani pytanie bez badania, nie znając Pani wieku ani trybu życia. Opisuje Pani objawy hipotonii ortostatycznej - w celu wyjaśnienia jej przyczyn proponuję udać się do swojego lekarza rodzinnego.
Ortostatyczne, bo tak się nazywają zawroty głowy, pojawiające się przy pionizacji, mogą mieć szereg przyczyn. Samo badanie poziomu glukozy na czczo, czy spoczynkowe EKG (w pozycji leżącej przecież, czyli bez dolegliwości...), nie wystarczą. Trzeba tą diagnostykę rozszerzyć. Część badań można zrobić w czasie infekcji (może ona jest również powodem?), na pewno z krwi hemoglobina glokowana, a z dodatkowych badań pewnie Holter EKG. Chociaż nie radziłbym samemu wybierać. Diagnostyka na odległość, raczej się nie uda. Powinien być jeden Lekarz prowadzący (internista), który w razie potrzeby, skorzysta z pomocy Lekarzy innych specjalizacji (Neurolog, Laryngolog, Kardiolog?)
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Jeśli nadal ma Pani zawroty głowy to zapraszam na wizytę w celu ew. diagnostyki. Zapraszam
W takiej sytuacji należy wykonać jeszcze morfologie krwi i TSH i zgłosić się do lekarza rodzinnego lub do mnie na wizytę. Pozdrawiam