Dlaczego ludzie potrzebują fantazjowac, by osiągnąć orgazm? Od zawsze mi to przeszkadzało, że nie mo

1 odpowiedzi
Dlaczego ludzie potrzebują fantazjowac, by osiągnąć orgazm? Od zawsze mi to przeszkadzało, że nie mogę dojść po prostu od masturbacji, tylko muszę wymyślać niestworzone fantazje w głowie, które owszem podniecaja, ale nie czuję się z tym dobrze, czasami wręcz wzbudzają we mnie poczucie winy. Czytałam, że fantazje są naturalne, ale ja mam wrażenie że by dojść potrzebuje 90 procent dobrej fantazji lub odpowiedniego porno, a 10 procent to pocieranie narządu, wolalabym by było. Na odwrót i bym przede wszystkim czerpała przyjemność z samego pocierania. Nie jestem uzależniona ani nic, tak było od pierwszych masturbacji.
Masturbacja jest rozwojowa i całkowicie naturalna pod warunkiem, że nie zabiera satysfakcji z życia seksualnego i nie dezorganizuje życia. Wiele zależy od wieku i indywidualnych potrzeb. Fantazjowanie natomiast ma służyć podnieceniu i łatwiejszemu osiągnięciu orgazmu. Jeśli czuje Pani, że nie odczuwa satysfakcji lub chciałaby coś zmienić warto udać się na konsultacje do psychologa o specjalności seksuologicznej.