Dlaczego leczenie kanałowe pod mikroskopem jest trzy razy droższe niż bez mikroskopu (taką wycenę ot

10 odpowiedzi
Dlaczego leczenie kanałowe pod mikroskopem jest trzy razy droższe niż bez mikroskopu (taką wycenę otrzymałem). To jest tylko urządzenie wspomagające lekarza, które umożliwia, ułatwia, wskazuje stomatologowi jak podjąć leczenie. A o to chyba chodzi a nie o obdarcie klienta z kasy.
1500 zł to chyba przesada
Witam, nie każde leczenie wymaga użycia mikroskopu ale gdy go użyjemy to widzimy lepiej więc możemy wykonywać zabiegi z większą dokładnością i precyzją. Cena za leczenie pod mikroskopem to nie tylko wynik użycia sprzętu, ale godzin spędzonych na nauce i kursach pracy pod mikroskopem. Nie wiem jaki przypadek dotyczy Pacjenta i jakie leczenie obejmuję więc trudno mi stwierdzić czy to dobra cena czy nie za wykonaną przez lekarza pracę.

cena za leczenie jest ustalana przez trudność zabiegu, leczenie kanałowe w mikroskopie ma na celu najwyższą możliwą jakość leczenia.to nie jest "tylko" urządzenie , jest narzędziem ktore pomaga wyleczyć ząb zgodnie z oczekiwaniami i bez pominięcia dodatkowego kanału i/lub mikropęknięcia czyli zminimalizować powikłania, a więc zaoszczedzić Panu ewentualnego bólu i kosztów w przyszłości
Wszystko co zostało jest prawda ,trzeba jeszcze dodać koszt zakupu mikroskopu jest chorendalnie wysoki
Dzień dobry, mikroskop zdecydowanie powiększa pole widzenia i przez to ułatwia ,a niektórych wypadkach umożliwia wypełnienie kanałów - stąd cena. Pozdrawiam dr Kręcisz
Dzien dobry, leczenie pod mikroskopem jest droższe bo wymaga innych procedur niż leczenie zwykłe . Leczenie takie przeważnie wykonywane jest innymi metodami niz tradycyjne i to tez podraża koszty. Ale są gabinety, które oferują zabiegi pod mikroskopem taniej (od 700 do 1000 zł) niż wycena w/w.
Pozdrawiam serdecznie
Witam!
Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie.
Leczenie endodontyczne wymaga niekiedy użycia mikroskopu w celu odnalezienia, udrożnienia i oczyszczenia kanałów korzeniowych.
Mikroskopy stomatologiczne to bardzo specjalistyczne i bardzo drogie wyposażenie gabinetu.
Co do ceny trudno mi się wypowiadać. Proszę dowiedzieć się w gabinecie, gdzie Panu wyceniono Panu tą czynność lekarską.
Można to też skonfrontować z cenami w innych gabinetach.
Mikroskop umożliwia leczenie kanałowe, kiedy oko lekarza musi być uzbrojone. Dzięki temu ratujemy własny ząb przed usunięciem.
Zapewniam,że nie chodzi tu o komercyjne podejście. Proszę poinformować się w innych placówkach stomatologicznych w miejscu zamieszkania.
Pozdrawiam i życzę Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
dr Joanna Ziółkowska
Mikroskop to bardzo precyzyjne urządzenie które pozwala leczy skaplikowane pod względem anatomicznym kanały. Niestety jes bardzo drogim sprzętem. Myśle ze to wyjaśnia pytanie.....
Trudno mi odpowiadać na pytania niemerytoryczne. Myślę , że należy zwrócić jednak uwagę na to ,że taki mikroskop nie jest za darmo( cena mikroskopu to kilkadziesiąt tysięcy zl.) i tak jak w każdej firmie musi na siebie "zarobić" pomijając fakt dokładniejszej pracy lekarza. Jednak każdy ustala ceny tak jak uważa. Wybór należy do pacjenta. Tak na marginesie w mojej praktyce nie dysponujemy mikroskopem :).
Pozdrawiam
Grzegorz Szumilas
Mikroskop ułatwia odnalezienie dodatkowych kanałów, zmniejsza ryzyko niepowodzenia leczenia i ma jeszcze wiele innych zalet. Gołym okiem nie zobaczymy nigdy tego co pod mikroskopem.
Dzień dobry.
Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem jest wyższy , gdyż sprzęt , którego się używa - mikroskop jest drogi. Średniej klasy mikroskop to koszt ok 30 tys złotych. Ponadto nie wystarczy kupić mikroskopu i postawić, bo on sam nie leczy. Lekarz, który pracuje z mikroskopem musiał zapłacić za szkolenia, aby dobrze wykonywać swoją pracę. Za wyszkolenie aktywnej asystentki tez trzeba zapłacić. Dodatkowo czas leczenia w mikroskopie jest znacznie dłuższy, więc wizyty też są dłuższe. I najważniejsze - użycie mikroskopu w wielu przypadkach umożliwia odkrycie dodatkowych kanałów. których nie widać podczas leczenia standardowego.
Z poważaniem
Małgorzata Zając