Dlaczego leczenie kanałowe pod mikroskopem jest trzy razy droższe niż bez mikroskopu (taką wycenę ot

10 odpowiedzi
Dlaczego leczenie kanałowe pod mikroskopem jest trzy razy droższe niż bez mikroskopu (taką wycenę otrzymałem). To jest tylko urządzenie wspomagające lekarza, które umożliwia, ułatwia, wskazuje stomatologowi jak podjąć leczenie. A o to chyba chodzi a nie o obdarcie klienta z kasy.
1500 zł to chyba przesada
Dzień dobry, mikroskop zdecydowanie powiększa pole widzenia i przez to ułatwia ,a niektórych wypadkach umożliwia wypełnienie kanałów - stąd cena. Pozdrawiam dr Kręcisz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wszystko co zostało jest prawda ,trzeba jeszcze dodać koszt zakupu mikroskopu jest chorendalnie wysoki

Dzien dobry, leczenie pod mikroskopem jest droższe bo wymaga innych procedur niż leczenie zwykłe . Leczenie takie przeważnie wykonywane jest innymi metodami niz tradycyjne i to tez podraża koszty. Ale są gabinety, które oferują zabiegi pod mikroskopem taniej (od 700 do 1000 zł) niż wycena w/w.
Pozdrawiam serdecznie

cena za leczenie jest ustalana przez trudność zabiegu, leczenie kanałowe w mikroskopie ma na celu najwyższą możliwą jakość leczenia.to nie jest "tylko" urządzenie , jest narzędziem ktore pomaga wyleczyć ząb zgodnie z oczekiwaniami i bez pominięcia dodatkowego kanału i/lub mikropęknięcia czyli zminimalizować powikłania, a więc zaoszczedzić Panu ewentualnego bólu i kosztów w przyszłości

Witam, nie każde leczenie wymaga użycia mikroskopu ale gdy go użyjemy to widzimy lepiej więc możemy wykonywać zabiegi z większą dokładnością i precyzją. Cena za leczenie pod mikroskopem to nie tylko wynik użycia sprzętu, ale godzin spędzonych na nauce i kursach pracy pod mikroskopem. Nie wiem jaki przypadek dotyczy Pacjenta i jakie leczenie obejmuję więc trudno mi stwierdzić czy to dobra cena czy nie za wykonaną przez lekarza pracę.

Witam!
Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie.
Leczenie endodontyczne wymaga niekiedy użycia mikroskopu w celu odnalezienia, udrożnienia i oczyszczenia kanałów korzeniowych.
Mikroskopy stomatologiczne to bardzo specjalistyczne i bardzo drogie wyposażenie gabinetu.
Co do ceny trudno mi się wypowiadać. Proszę dowiedzieć się w gabinecie, gdzie Panu wyceniono Panu tą czynność lekarską.
Można to też skonfrontować z cenami w innych gabinetach.
Mikroskop umożliwia leczenie kanałowe, kiedy oko lekarza musi być uzbrojone. Dzięki temu ratujemy własny ząb przed usunięciem.
Zapewniam,że nie chodzi tu o komercyjne podejście. Proszę poinformować się w innych placówkach stomatologicznych w miejscu zamieszkania.
Pozdrawiam i życzę Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia i Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
dr Joanna Ziółkowska

Mikroskop to bardzo precyzyjne urządzenie które pozwala leczy skaplikowane pod względem anatomicznym kanały. Niestety jes bardzo drogim sprzętem. Myśle ze to wyjaśnia pytanie.....

Trudno mi odpowiadać na pytania niemerytoryczne. Myślę , że należy zwrócić jednak uwagę na to ,że taki mikroskop nie jest za darmo( cena mikroskopu to kilkadziesiąt tysięcy zl.) i tak jak w każdej firmie musi na siebie "zarobić" pomijając fakt dokładniejszej pracy lekarza. Jednak każdy ustala ceny tak jak uważa. Wybór należy do pacjenta. Tak na marginesie w mojej praktyce nie dysponujemy mikroskopem :).
Pozdrawiam
Grzegorz Szumilas

Mikroskop ułatwia odnalezienie dodatkowych kanałów, zmniejsza ryzyko niepowodzenia leczenia i ma jeszcze wiele innych zalet. Gołym okiem nie zobaczymy nigdy tego co pod mikroskopem.

Dzień dobry.
Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem jest wyższy , gdyż sprzęt , którego się używa - mikroskop jest drogi. Średniej klasy mikroskop to koszt ok 30 tys złotych. Ponadto nie wystarczy kupić mikroskopu i postawić, bo on sam nie leczy. Lekarz, który pracuje z mikroskopem musiał zapłacić za szkolenia, aby dobrze wykonywać swoją pracę. Za wyszkolenie aktywnej asystentki tez trzeba zapłacić. Dodatkowo czas leczenia w mikroskopie jest znacznie dłuższy, więc wizyty też są dłuższe. I najważniejsze - użycie mikroskopu w wielu przypadkach umożliwia odkrycie dodatkowych kanałów. których nie widać podczas leczenia standardowego.
Z poważaniem
Małgorzata Zając

Eksperci

Dagmara Hartleb

Dagmara Hartleb

Stomatolog, Chirurg stomatologiczny, Ortodonta

Wrocław

umów wizytę
Paulina Klukowska-Mincer

Paulina Klukowska-Mincer

Stomatolog, Protetyk

Gdańsk

umów wizytę
Maria Zielke

Maria Zielke

Stomatolog, Protetyk, Chirurg stomatologiczny

Gdańsk

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 6 pytań dotyczących: leczenie kanałowe pod mikroskopem

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.