Czy złamany nos może być powodem problemów z zatokami??

4 odpowiedzi
Dzień dobry, ok 8 lat temu miałem złamany nos i wtedy zaczęły się moje problemy, które trwają do dziś tzn. zacząłem mieć problemy z oddychaniem oraz uczucie ciągłego rozpierania, ucisku i bólu po bokach nosa pod oczami, nos nie został prostowany tylko przegroda. Niestety po tym zabiegu nie czułem żadnej różnicy, więc zaczęła się moja tułaczka po laryngologach, którzy na podstawie zdjęcia RTG uznawali, że nic mi nie jest i wysyłali do neurologów, którzy też nie pomogli mówiąc, że to zatoki. Na dzień dzisiejszy cały czas czuje ucisk i rozpieranie w obrębie chyba zatok przynosowych czasem ból do tego doszło mi opuchniecie lewego oka oraz od kilku miesięcy bardzo często zatyka mi się okropnie nos. Co do tego oka jeszcze chciałbym dodać, że miałem na nim zabieg na zeza, ale to było już gdy miałem te wszystkie objawy i oczywiście byłem u Pani co robiła mi zabieg na tym oku oraz u innych okulistów i żaden z nich nie powiązał tego z tym zabiegiem, Proszę o pomoc, ponieważ z miesiąca na miesiąc źle się czuje i nie wiem do kogo się zwrócić. Dziękuje za odpowiedź.
Witam
Wskazane jest wykonanie CT zatok i konsultacja laryngologiczna
pozdr
Stanisław Nitek

Witam serdecznie!
W odniesieniu do opisanych objawów - należy rozważyć uzupełniające badanie - obecnie standardem diagnostycznym w odniesieniu do zatok przynosowych jest - badanie Tomografii Komputerowej zatok przynosowych ( z oceną kompleksów ujściowo-przewodowych) + leczenie celowane zgodne z wynikiem antybiogramu + ewentualne leczenie uodparnijace (immunomodulujące). Ponadto wykluczenie komponenty alergicznej - najlepsze diagnostycznie są testy prowakacyjne donosowe!
Pozdrawiam!
Już odpowiedziałem na to pytanie
Witam. Przepraszam ,że odpowiadam z opóźnieniem ale byłam na urlopie.Uważam, że konieczne jest wykonanie tomografii zatok. Sposób leczenia zależy od wyniku badania tomograficznego. Pozdrawiam serdecznie.