Czy za pomocą hipnozy można wymazać z pamięci przykre doświadczenia, myśli, wspomnienia?

3 odpowiedzi
Czy za pomocą hipnozy można wymazać z pamięci przykre doświadczenia, myśli, wspomnienia?
Ciekawe wydaje się pragnienie, żeby wymazać z pamięci doświadczenia, myśli czy wspomnienia. Pytanie tylko, czy przestaną wtedy mieć wpływ na nasze życie?... Wiele osób nosi w sobie niejasne poczucie, takie wewnętrzne drżenie... albo odruchowe reakcje... Ludzie Ci, szukając ukojenia próbują usilnie odnaleźć w pamięci wydarzenia, które leżą u źródła tych reakcji. Pan/Pani chce zapomnieć, zepchnąć w głąb świadomości, zagrzebać dostęp do istotnych, rozumiem, że bolesnych wydarzeń. A może da się to zrobić inaczej? Może, zamiast skazywać się na wieczną ucieczkę, można zmierzyć się z doświadczeniami? Przyjąć gorzką naukę, którą zaserwowało nam życie i iść dalej? Zapewne nie będzie to przyjemne, ale może uwalniające doświadczenie? Pozdrawiam, Edyta Mikulska

Dzień dobry, dzięki hipnoterapii można skutecznie przepracować traumy z przeszłości; zmierzyć się z nimi i sprawić, że nie będą już bolesne, ani przytłaczające dla obecnego życia tu i teraz. Można przekuć przykre doświadczenia w zasób do pełniejszego przeżywania teraźniejszości. Oczywiście hipnoza jest niczym innym jak zwiększeniem podatności na sugestie, więc jeśli bardzo wierzy się w sugestie i chce się ją przyjąć w życiu codziennym, ich pełna realizacja i akceptacja jest dużo bardziej wykonalna pod hipnozą - na pewno można spróbować. Polecam i zapraszam do dalszego zainteresowania hipnoterapią,
Sugeruję wizytę: Hipnoterapia - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Po sformułowaniu pytania domyślam się, że te konkretne myli i wspomnienia muszą być dla Pani bardzo trudne. Ważnym jest jednak aby się z nimi skonfrontować w bezpiecznych warunkach, tak żeby móc je zintegrować z resztą doświadczenia i z większą lekkością iść dalej. Zachęcam do zaciekawienia się sobą, pozdrawiam Klaudia Brańka