Czy wyczuwalne guzki w wargach po powiększaniu ust kwasem hialuronowym zawsze są efektem ubocznym (z

3 odpowiedzi
Czy wyczuwalne guzki w wargach po powiększaniu ust kwasem hialuronowym zawsze są efektem ubocznym (zabieg był wykonany w czerwcu tego roku)? Usta wyglądają ładnie, nie ma z nimi żadnego problemu, ale gdy ścisnę je palcami, wyczuwam większe i mniejsze grudki/gule, są tak jakby symetryczne, takich samych wielkości z jednej, i z drugiej strony ust. Nie jest to bolesne, ani nie widać tego przy normalnej mimice. Przy konsultacji stwierdzono, że wszystko jest w porządku i że im dłużej utrzymują się te gulki, tym lepiej, bo to znaczy, że tym dłużej utrzymuje się kwas. Czy faktycznie tak powinno być? Bo wszędzie czytam, że jest to efekt uboczny...
Pojawienie się efektu grudek może być spowodowane słabej jakości preparatu kwasu hialuronowego lub niewłaściwej aplikacji kwasu. Najczęściej wystarczy regularny masaż grudki lub poczekanie aż się wchłonie. Czasem stosuje się iniekcję hialuronidazą aby rozpuścić nagromadzenie kwasu w jednym miejscu.

Absolutnie tak nie powinno być, na wizycie kontrolnej grudki powinny być rozmasowane wtedy się wchłoną.
Wszystko zależy od charakteru wyczuwanych zmian, powyższy opis sugeruje, że mogą to być wyczuwalne prawidłowe depozyty kwasu hialuronowego - za tym przemawia fakt, że są symetryczne, niewidoczne przy normalnej mimice. Czasem wymagać to może dodatkowego rozmasowania okolicy poddanej zabiegowi podczas wizyty kontrolnej. Jaka była ilość stosowanego preparatu, jaki efekt przed/po? Każdy przypadek jest oczywiście inny i wymaga weryfikacji podczas konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam.