Czy wizyta w szpitalu jest ostatecznością przy przytkaniu oraz pisków w uszach?

3 odpowiedzi
Od ponad 1,5 tyg. walczę z przytkanym uchem i piskiem w nim. Byłem 2 krotonie u laryngologa – pierwszym razem dostałem Forcid1000, Budherin i Cirrus. W piątek na kontroli dostałem Betaserc, Metypred, Preductal i dalej Budherin, a jak nie puści do dzisiaj to mam się zgłosić do szpitala na kroplówki na 5 dni. Czy to konieczne? Mam wrażenie, że mam ogólnie ciepłą głowę (tak jakby też zatoki). Niestety praca nie pozwala mi na tak długą absencję, poza tym dla mnie szpital to ostateczność. Czy postawione diagnozy zapalenia ucha i objawów po nim są poprawne?
Witam
Bez zbadania laryngologicznego i badań dodatkowych trudno jednoznacznie wyrokować ale na podstawie wywiadu - wydaje się że sposób leczenia wygląda sensownie; ważne jest w przypadku szumów usznych szybkie leczenie i intensywne - dlatego proszę jednak rozważyć leczenie szpitalne ponieważ w wczesnej fazie szumów usznych jest większa szansa wyleczenia - później ryzyko utrwalenia się szumów usznych (pisk plus przytkanie ucha?- jaki wynik audiogramu?) jest większe
pozdrawiam
Stanisław Nitek

Konieczne jest zweryfikowanie rodzaju niedosłuchu tzn. Czy jest to postac przewodzeniowa czy odbiorcza. W przypadku tej pierwszej wystarczajace moze sie okazac leczenie farmakologiczne doustne, natomiast w drugim przypadku moze istniec koniecznosc leczenia dożylnego. Konieczne jest wkonanie dodatkowych badań audiologicznych i weryfikacja zleconych lekow i dalszych zaleceń. Zapraszam celem wykonania dodatkowych badan. W przypadku pytan kontakt telefoniczny badz wizyta przez portal znany lekarz.
Trudno postawić rozpoznanie na podstawie takiego opisu oraz spisu leków na dwie różne choroby. Wydaje mi się że pierwsze leczenie było trafniejsze jednak należy wykonać szereg badań oraz dokładnie zbadać m.in. drożność trąbek słuchowych, określić czy jest ognisko zapalne itd a potem leczyć. Moim zdaniem jest Pan nadal niezdiagnozowany lub nie podał Pan wyników badań jakie zlecono. Proszę pilnie zgłosić się do laryngologa w Poradni