Czy witamina D3 i K2 pomoże na przerzedzone kości szczęki? Ostatnio w zdjęciu rentgenowskim wyszło m

1 odpowiedzi
Czy witamina D3 i K2 pomoże na przerzedzone kości szczęki? Ostatnio w zdjęciu rentgenowskim wyszło mi że mam rzadkie kości szczęki i implanty mogą się nie przyjąć Doradzono mi witaminy D3 i K2 aby zagęścić kosc ? Czy to pomoże?
Witam,
Jakość i „gęstość” wysycenie tkanki kostnej wapniem jest uwarunkowane poziomem wit D3 oraz K2 (wpływa na metabolizm witD3) myśle ze najlepsza byłaby wizyta u stomatologa który odpowiednio dobierze dawkę witamin i innych składników - potrzebne są do tego badania między innymi poziom witamin określany w laboratorium najczęściej z krwi pacjenta. Suplementację i dietę zaleca lekarz na podstawie wyników badań odradzam na własna rękę suplementację należy suplementować w konkretnych dawkach indywidualnych dla pacjenta oraz wraz z witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczach do tej grupy należy również wit D i K. Jakość kości zależy od wielu czynników również od wchłaniania i niedoborów. Holistyczne podejscie będzie najwłaściwsze. Najlepsze będzie skontaktowanie się z lekarzem który dobierze odpowiednie leczenie i je wdroży. Pozdrawiam serdecznie