Czy w przypadku próchnicy, zęby muszą być plombowane?

4 odpowiedzi
Jeśli jest próchnica, to czy trzeba te zęby plombować czy jest jakiś inny tańszy sposób? Jakie są najlepsze pasty do zębów? I co powoduje, że dziąsła mi krwawią?
Witam,
próchnica zębów nie ulega samowyleczeniu i zawsze wymaga leczenia u stomatologa. Natomiast krwawienie dziąseł może pojawić się w związku z licznymi, nieleczonymi ubytkami próchnicowymi, dużą płytką nazębną przy niedokładnym szczotkowaniu lub w związku z dużymi złogami kamienia nazębnego.
Zachęcam do wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Jeśli jest próchnica to trzeba jak najszybcie j ją usunąć i założyć wypełnienie. Bakterie które powodują próchnicę należą do tej samej grupy bakterii które powodują choroby serca , nerek , stawów itd. Jeśli ma Pan krwawiące dziąsła to na pewno jest dużo osadu i kamienia - powinno się robić higienizację zębów min.raz na 6 miesięcy
witam. zęby objęte próchnicą należy leczyć zachowawczo w celu eliminacji patogenów. jeżeli nie chce Pan/Pani leczyć należy usunąć ząb i odbudować protetycznie co rodzi dużo większe koszta niż samo leczenie. każdy pacjent ma inne potrzeby i problemy dlatego dobór pasty i środków do higieny jamy ustnej jest indywidualny. Krwawienie z dziąseł jest skutkiem wielu czynników miejscowych lub ogólnych. Główną przyczyną jest zalegająca płytka nazębna która generuje stan zapalny i cały patomechanizm. czasem zdarza się że płytki nie ma i powodem są choroby ogólne. zapraszam na konsultacje. pozdrawiam A.WW
Dzień dobry. Najczęstszą przyczyną stanów zapalnych dziąseł są gromadzące się(szczególnie między zębami)resztki pokarmowe. Stanowią one podłoże dla rozwoju bakterii, a te z kolei powodują rozwój próchnicy i stanu zapalnego dziąsła(wtedy dziąsło krwawi). Powodem zapaleń dziąseł mogą być też plomby, które zostały założone z nadmiarem(wtedy nitka do zębów włożona w okolice plomby strzepi się, przerywa, lub nie można jej wyjąć). Istnieje wiele innych powodów zapalenia dziąseł, jednak dla prawidłowej diagnozy konieczna jest wizyta w gabinecie. Plombowanie jest poniekąd tanią metodą leczenia zęba, jeśli próchnica nie jest rozległa. Bez podjęcia działań zmierzających do wyleczenia próchnicy(plombowania)-100, 200zl, narażamy się na leczenie kanałowe(600zl) lub usunięcie zęba. Odzyskanie funkcji miejsca po usuniętym zębie to koszt w granicach 1200-7000zl niezależnie od wybranego gabinetu. Warto więc rozważyć plombowanie jako znacznie tańszą alternatywę:) pozdrawiam i zapraszam na konsultację
Kamil Wysocki