Czy to zapalenie krtani?

5 odpowiedzi
Szanowny doktorze,Mam pytanie czy to jest zapalenie krtani?
Nie mam gorączki, byłam u lekarza rodzinnego i nic nie stwierdził, bo gardło i płuca są czyste.
Informuję, że czasami głośno mówię, od czasu muszę „”wykładać„” w pracy zawodowej. Moje dolegliwości to kaszel męczący tylko napadowy, gdy wstanę z łózka codziennie mam suche gardło i nie da się połykać muszę pić płyny. Czasami mam takie wrażenie coś, co jest, w gardle której nie potrafię wyczyścić.
Wizyta dopiero będzie w lutym, czy można wytrzymać aż do dnia wizyty laryngologicznej? Czy to jest zapalenie krtani? A może powinnam zrobić badanie tarczycy? Miałam w ciąży problem z tarczycą.
Pozdrawiam serdecznie
dr n. med. Stanisław Nitek
Laryngolog, Laryngolog dziecięcy
Ząbki
Witam
Wskazana konsultacja laryngologiczna i pulmonologiczna
na podstawie podanych przez Panią informacji trudno jednoznacznie się wypowiedzieć czy jest to sprawa pilna czy może poczekać? Proszę spróbować Wit A+E 3x1 caps rozgryzać i ssać - jeśli to nie będzie pomagać w ciągu paru dni to wskazana moim zdaniem jest wizyta u odpowiedniego specjalisty
pozdr
Stanisław Nitek

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie!
Większość stanów zapalnych krtani - jest pochodzenia wirusowego, może przebiegać bez podwyższonej temperatury ciała - aczkolwiek z opisu Pani dolegliwości mało prawdopodobne?
Z racji wynikającego z wywiadu nadmiernego wysiłku głosowego w pracy zawodowej - może istnieć ryzyko tzw. suchego, zanikowego nieżytu błony śluzowej gardła - Kserostomia - suchośc błony śluzowej.
Należy spożywać około 2-2,5 l płynów niegazowanych, unikać pikantnych potraw oraz produktów mogących być przyczynną refluksu żołądkowo-przełykowo-gardłowego.
Konieczna wydaje się ocena kliniczna uzupełniona o ewentulane badanie endoskopowe górnych dróg oddechowych oraz górnego odcinka drogi pokarmowej, USG tarczycy, pobranie materiału do badania mikrobiologicznego?
Zapraszam na konsultację.
dr n. med. Piotr Sawicki
Laryngolog
Bydgoszcz
potrzebna jest szybka wizyta u laryngologa
dr n. med. Piotr Pastuszek
Laryngolog, Laryngolog dziecięcy
Bielany Wrocławskie
Nie odpowiem na Pani pytanie, gdyż przyczyn kaszlu jest bardzo wiele i sugeruję przyspieszyć wizytę u laryngologa. Co do suchości gardła to raczej jestem przekonany, że w nocy nie oddycha Pani fizjologicznie przez nos i stąd objawy. Oczywiście badanie poziomu TSH i T4 jest wskazane, jeśli kiedyś miała Pani problemy z tarczycą.
lek. Arkadiusz Kasztelan
Laryngolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej
Świdnik
Witam takie objawy mogą być spowodowane również refluksem żołądkowo - przełykowym , zaburzeniami drożności nosa np. na tle alergicznym , oraz cukrzycy (głównie suchość w gardle) .a zawodowa praca głosem może nasilać dyskomfort . Proponowałbym jednak na szybszą wizytę u specjalisty laryngologa wówczas zmniejszenie dyskomfortu i dolegliwości szybciej zmniejszy się lub ustapi całkowicie a laryngolog wykluczy poważniejsze schorzenia .
Pozdrawiam A. Kasztelan

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.