Czy to prawda, że nie można myć zębów po wypiciu coli?

5 odpowiedzi
Czy to prawda, że nie można myć zębów po wypiciu coli?
Tak. Cola a także soki owocowe zawierają kwasy, które nadtrawiają szkliwo zębów. Jeśli umyjemy zęby tuż po wypiciu napoju, szkliwo które zostało naruszone kwasem zostanie następnie starte przez szczoteczkę do zębów. Po wypiciu kwaśnych napojów zaleca się odczekać ok. 30 minut przed umyciem zębów- w tym czasie ślina obniży pH w jamie ustnej a szkliwo wróci do swojego poprzedniego stanu.

Witam zdecydowanie nie powinno się tego robić kwas ortofosforowy zawarty w coli po wtarciu przy szczotkowanie nadrealistycznych szkliwo oraz może być przyczynà powstawania próchnicy i nadwrażliwości zębów . Zalecałabym odczekanie 20-30 minut od wypicia do szczotkowania aby ślina mogła sobie poradzić ze zbuforowaniem kwasu
Tak to prawda. Kwas zawarty w coca coli zostałby wtarty szczoteczą w szkliwo i mógłby je uszkodzić. Zaleca się odczekać 30 min aby zmieniło się pH śliny, zneutralizowal kwas z coca coli i dopiero zalecałabym umyć zęby .
Oczywiście.Napoje o kwaśny pH czyli Coca-cola,Pepsi cola,Sprite,ale również soki owocowe i słodycze sprawiają,że pH jamy ustnej ma odczyn kwaśny,a więc szkodliwy dla szkliwa.To samo dotyczy owoców.Takie napoje dobrze jest pić przez słomkę albo od razu wypić całą szklankę lub zjeść porcję owoców i przepłukać jamę ustną dużą ilością wody lub roztworem sody oczyszczonej (łyżeczka od herbaty na szklankę wody).Ta ostatnia płukanka przez swoje zdolności buforowe przywróci bardzo szybko prawidłowe zasadowe pH.Z myciem zębów należy odczekać 20-30 minut.
Tak to prawda. Zaleca się odczekać 30 min aby zmieniło się pH śliny,