Czy to może być RZS?

1 odpowiedzi
Witam. Prawie trzy lata temu (minie w kwietniu), byłam pacjentką oddziału reumatologicznego w Nowej Soli. Miałam wysokie RF-57, anty ccp-64, ból kolan, łokci i dłoni. Po dwóch tygodniach wyszłam z wypisem, że cytuję "nie stwierdza choroby tkanki łącznej, podejrzenie RZS". Po tej hospitalizacji moja pani doktor stwierdziła, że nic mi nie jest. Nadal bolały mnie kości (teraz wiem, że to stawy) kolan, dłoni i łokci. Pod koniec roku 2013 zaczęły boleć stopy, biodra, kości głowy, kręgosłup. W marcu 2014 pojechałam prywatnie do specjalisty we Wrocławiu. Lekarz dał mi listę badań do wykonania. Zrobiłam wszystkie jakie zalecił. W USG stawów kolanowych, dłoni i łokci wyszło,że mam wysięki. Reszta badań była ok. Z wynikami pojechałam dopiero w grudniu 2015. Pan doktor stwierdził, że jestem zdrowa jak koń. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wieczorem nie mogłam się ruszyć. Rano w niedzielę wylądowałam na pogotowiu. Dostałam Xeforapid. Wzięłam 4 w ciągu 3 godzin, nie pomogło. Po południu Doretę 375. Nie pomogła. Do tego stan podgorączkowy, ból wszystkich możliwych stawów. W poniedziałek 7 godzin na sorze. Diagnoza: rwa kulszowa prawostronna. Dostałam w kroplówce 100 ml Tramadolu, Pyralginę, 100 ml Ketonalu. Nie pomogło. Ledwie mogłam stanąć na nogach na 10 minut. Potem leżenie. W środę udałam się do lekarza rodzinnego. Zastrzyki Movalis z witaminą B12 i Aclexa. Pomogło na tyle, że już chodzę, siadam na jaśku, na pufie. Do auta za kółko boję się wsiąść. Nie mam pojęcia co dalej. Dostałam skierowanie do neurologa aby dał mi skierowanie na rezonans kręgosłupa. Jak leżałam na sorze, była u mnie pani doktor neurolog i po przebadaniu stwierdziła, że to są sprawy reumatyczne. Nie wiem już do kogo się udać. Ból stawów nie ustępuje od ponad dwóch lat.
Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawanie pod nadzorem Poradni Reumatologicznej.