Czy to juz uzaleznienie

2 odpowiedzi
Witam moj syn ma 25 Lat dobra prace mieszka z dziewczyna I ich dzieckiem u jej matki Ktora wychowoje adoptowane swoje Wnuki.Mieszkanie jest ciasne wszyscy Na kupie mimo ze maja swoje mieszkanie,dziewczyna nie chce wyprowadzic sie od matki.Syn z problemem sobie nie radzi zrobil sie zlosliwy I co majors ze zaczal zagladac do kieliszka,pije po kryjomu.Ja chce mu pomoc ale nie wiem jak nie wiem od czego zaczac zapisac do psychologa czy do terapi uzaleznien.Prosze opomoc i rade tak bardzo boje sie o nie go prosze
Witam serdecznie,
Rozumiem, że bardzo martwi się Pani o syna, jednak to on musi podjąć decyzję o konsultacji z terapeutą uzależnień lub psychologiem. Pani rola może mieć charakter wsparcia, może Pani zasugerować synowi swoje obserwacje i sprawdzić reakcję syna - pytanie, jak syn widzi swój problem, a także zaoferować wsparcie w postaci poszukania wspólnie miejsca, gdzie może udać się syn (nie wiem w jakiej Pani mieszka miejscowości). Jeśli chce Pani porozmawiać o swoim problemie, zachęcam do skorzystania z formy telefonu zaufania - numery dostępne są w internecie dla każdego miasta.
Pozdrawiam,
Karolina Pietrzak
(karolinapietrzak.pl)

Terapia uzależnień- jak najbardziej, o ile tylko zechce i się zgodzi. Kontakt z psychologiem mógłby tez pomóc, aby uświadomił sobie skalę problemu i co dalej może z tym robić. I czy jest w stanie sam.