Czy to alergia

7 odpowiedzi
Witam.Moje dziecko skończyło 4miesiace.Zaczelismy rozszerzać jego dietę podając jabłuszko po którym na skroniach i w koncikach zew oczu pojawiły się plamy które do kilku minut zniknęły tak tez stało się gdy dałam mu banana tylko, że plamy były dużo słabsze i w ciagu kilku minut zniknęły. Postanowiłam że podam mu sok jabłuszkowy po którym o dziwo nic nie wyszło. Fakt dużo go nie wypił ale coś zawsze. Nie wiem co robić czy całkowicie wyeliminować z diety te owoce? Czy odczekać?boję się że mogę mu zaszkodzić. Bardzo proszę o odp.
Witam serdecznie,
nowe zalecenia dotyczące żywienia niemowląt rekomendują wprowadzanie nowych posiłków po ukończeniu 5 miesiąca życia czyli w 6 miesiącu, a niektóre również nawet w 7 miesiącu życia. Nie wiem czy karmi Pani dziecko pokarmem naturalnym, czy mieszanką modyfikowaną. Jeżeli wywiad rodzinny w kierunku alergii jest dodatni to zdecydowanie pokarm naturalny ma działanie protekcyjne (ochronne). Proponuję więc wstrzymać się z podawaniem nowych pokarmów do tego okresu. Ponadto zalecenia mówią aby zaczynać rozszerzanie diety od warzyw np. marchewka, groszek zielony, a następnie dołączyć owoce i zdecydowanie te przecierowa a nie soki ponieważ przecier dostarcza również błonnik który jest niezbędny w diecie zarówno niemowląt jak i dorosłych. Reasumując proszę się nie spieszyć z rozszerzaniem diety, gdyż przewód pokarmowy malucha może nie być jeszcze na to gotowy.

Dzień Dobry . Proszę odczekać i na razie nie eliminować tych produktów z diety. Za małe objawy aby takie podstawowe produkty od razu eliminować . Pozdrawiam serdecznie
w tym wieku owoce nie powinny być świeże tylko pasteryzowane, prawdopodobnie po soku z jabłek nic mu nie było ponieważ nie był świeżo wyciskany. Jeśli zmiany były po owocach pasteryzowanych ze słoiczka to należy zaczekać z ich ponownym podaniem
Pytanie do lekarza pediatry..
Proszę zacząć rozszerzanie diety najpierw od warzyw. Owoce , zwłaszcza egzotyczne podaje się później
Witam serdecznie, Aktualne zalecenia mówią o późniejszym rozszerzaniu diety (6 miesiąc). Ja również jestem zwolenniczką takiego rozwiązania ze względu na to, że wcześniej układ pokarmowy dziecka nie jest wystarczająco rozwinięty.
Kolejnym zaleceniem jest również rozpoczęcie rozszerzania diety od warzyw a w dalszej kolejności włączanie owoców.
Proponowałabym odstawienie wyżej wymienionych produktów i rozpoczęcie rozszerzania diety za jakiś czas, począwszy od: cukinii, dyni, ziemniaka, batata, itp.
Zapraszam do kontaktu, gdyby miała Pani więcej pytań.
Pozdrawiam,
MBellwon
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Dietę niemowlętom należy rozszerzać dopiero po ukończeniu 6 miesiąca życia, jeśli jest karmione piersią, lub w 5 jeśli jest karmione mieszankami. Myślę, że powinna Pani jeszcze poczekać z rozszerzaniem diety i rozpocząć od podawania warzyw, a nie owoców. W ten sposób wykształca się w dziecku większe przyzwyczajenie do warzyw, a nie słodkiego smaku owoców. Dodatkowo soków nie powinno się podawać do roku, we względu na duże stężenie cukru i wysoką kaloryczność. A plamy, które Pani opisuje nie muszą być związane ze spożytym produktem. Alergie pokarmowe najczęściej pojawiają się w zgięciach skóry i przyjmują postać suchej wysypki. Podczas rozszerzania diety, również należy zwracać uwagę na to jak dziecko się wypróżnia i czy nie zachodzą jakieś niepokojące zmiany.