czy terapia hipnozą jest skuteczna / możliwa ?/ w przypadku uzależnień?

3 odpowiedzi
czy terapia hipnozą jest skuteczna / możliwa ?/ w przypadku uzależnień?
Dzień dobry. Trudno mi się wypowiedzieć w tym temacie. Gorąco zachęcam natomiast do spróbowania swoich sił w terapii poznawczo-behawioralnej, której skuteczność jest wykazana w przypadku wielu zaburzeń i trudności. Uzależnienie to złożony problem, w zadanym pytaniu brak jest dokładniejszych informacji, a każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. W związku z tym nie sposób jednoznacznie ocenić, czy dana metoda na pewno się sprawdzi w konkretnym przypadku. Wiem natomiast, że wiele osób odnosi korzyści z uczestniczenia w terapii poznawczo-behawioralnej i na tej podstawie zachęcam, by spróbować.

Dzień dobry,

hipnoza to kuszące, szybkie rozwiązanie, jednak raczej narzędzie wspomagające - ułatwia proces terapeutyczny. Zdecydowanie podpisuję się pod p. Aleksandrą Gnacek odnośnie terapii behawioralno-poznawczej przy uzależnieniu. Warto spotkać się z kimś, kto pracuje tą metodą.
Dzień dobry,
jak najbardziej hipnoza jest skuteczna w przypadku pracy z uzależnieniami wszelkiego rodzaju. Jednak, aby dynamika jaka stoi za danym uzależnieniem nie znalazła ujścia w innej formie (np. narkotyki przejdą w uzależnienie od alkoholu) warto popracować całościowo. Polecam:
Hipnointegracyjną Psychoterapię Głębi wg W. J. Meinholda