Dzien dobry.Dzisiaj w nocy obudziłam się z ruszającym się zębem trójką czy trzeba będzie ją usunąć czy da radę zrobić coś innego w najgorszym przypadku ile kosztowało by wstawienie jakiegoś zęba?
dr n. med. Justyna Pol
dr n. med. Justyna Pol
Stomatolog
Stargard
Witam. Zanim odpowiem na Pani pytanie idealnym rozwiazaniem byłoby gdyby pojawiła się Pani w gabinecie stomatologicznym na konsultacji, podczas której lekarz oceni i poinformuje Oanią jakie są rozwiązania w tym przypadku. Zwiększona ruchomość zęba nie jest wskazaniem do jego usunięcia. Należy ustalić przyczyny ruchomości zęba i dopiero wtedy podjąć odpowiednie leczenie. Pozdrawiam.

Uzyskaj wszystkie odpowiedzi podczas konsultacji online

Umów się na konsultację online i zapytaj specjalistę o wszystko, bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nie wszystkie ruszające się zęby trzeba usuwać, Najważniejsze, aby dentysta ocenił czy ząb kwalifikuje się do usunięcia,koszty uzupełnienia są różne w zależności od metody, wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych

To czy ząb jest do usunięcia można ocenić jedynie we gabinecie.

lek. dent. Agnieszka Szlendak
lek. dent. Agnieszka Szlendak
Stomatolog
Piotrków Trybunalski
Dzień dobry. Zapraszam do gabinetu w celu wykonania zdjęcia rtg, aby stwierdzić przyczynę takiego stanu zęba. Koszt leczenia będzie możliwy do określenia po wykonaniu badania. Pozdrawiam.

lek. dent. Iwona Jabłońska
lek. dent. Iwona Jabłońska
Stomatolog, Protetyk
Bydgoszcz
Dzień Dobry.Jeśli kieł był leczony endodontycznie...taka wyczuwalna ruchomość może świadczyć o stanie zapalnym w kości..należy niezwłocznie udać się na rtg i konsultacje do dentysty.Może taki ząb uda się uratować.Być może to pęknięcie korony zęba czyli oddzielenie się części koronowej od korzeniowej.Także należy szybciutko umówić się na kontrolę do dentysty.Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na konsultację do Centrum stomatologii Ident w Bydgoszczy

dr n. med. Joanna Ziółkowska
dr n. med. Joanna Ziółkowska
Stomatolog, Lekarz medycyny estetycznej, Protetyk
Szczecin
Witam!
Niestety nie odpowiem Pani na Pani pytanie bez wizyty Pani w gabinecie. Konieczne jest zbadanie Pani w celu badania podmiotowego i przedmiotowego, w tym konieczna jest diagnostyka rtg.
Pozdrawiam
Joanna Ziółkowska

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.