czy przy białej diecie można jejść surowe owoce nieszkodząc (zdrowotnie i estetycznie) zębom wybielo

2 odpowiedzi
czy przy białej diecie można jejść surowe owoce nieszkodząc (zdrowotnie i estetycznie) zębom wybielonym metodą nakładkową z gabinetu stomatologicznego?
Dzień dobry,
oczywiście można jeść owoce takie jak np. banan, jabłko, czy gruszki, należy przede wszystkim zrezygnować z takich owoców jak np. truskawki, maliny, borówki, porzeczki.
Natomiast po zakończeniu diety wracamy do jedzenia wszystkich owoców.

Pozdrawiam
mgr dietetyki Milena Kryś
fb Tasty diet by Milena-Dietetyk

Dzień dobry,
Biała dieta zakłada wykluczenie pokarmów, które mogą zabarwić szkliwo. Zalecane jest wykluczenie, na okres 2 tygodni, następujących pokarmów z diety:
-owoce - jagody, borówki, wiśnie, porzeczki, jeżyny, maliny oraz przygotowane z nich dżemy, kompoty i konfitury,
-warzywa - pomidory, marchew, brokuły, buraki, szpinak oraz przygotowane z nich zupy,
-słodycze, kakao
-mięso - wołowina, cielęcina, wieprzowina, dziczyzna;
-nabiał - jogurty z owocami, żółty ser, ser wędzony, ser topiony;
przyprawy - w szczególności papryka, curry, kurkuma, cynamon;

Zalecane pokarmy powinny mieć kolor biały, kremowy i są to:
- nabiał - mleko, kefir, maślanka, jogurt naturalny, biały ser, masło, zsiadłe mleko;
- mięso i owoce morza - białe ryby, kurczak, indyk, krewetki, małże;
- warzywa - ziemniaki, kalarepa, czosnek, kalafior,białe szparagi, biała fasola, seler, ogórek, pietruszka, cukinia;
- zboża i nasiona - biały ryż, białe pieczywo, kasza jęczmienna i jaglana.
Pozdrawiam serdecznie
dietetyk kliniczny i psychodietetyk
Kamila Seifert-Jędrzejczak