Czy przez uczucie samotności, braku wsparcia, i zrozumienia powinnam udać się na wizytę do psycholog

7 odpowiedzi
Czy przez uczucie samotności, braku wsparcia, i zrozumienia powinnam udać się na wizytę do psychologa?
Szanowna Pani, szuka Pani pomocy tutaj, co już samo w sobie jest dla mnie sygnałem, że wspomniane przez Panią uczucia są dla Pani przyczyną dużego cierpienia i dyskomfortu. Wizyta u psychologa lub psychoterapeuty jest zatem jak najbardziej wskazana. W toku terapii (lub zwykłych spotkań konsultacyjnych - w zależności od Pani stanu) uzyska Pani pomoc w zidentyfikowaniu przyczyn takiego samopoczucia, a także wsparcie w poszukiwaniu rozwiązań. Jestem przekonana, że będzie to z korzyścią dla Pani.
Pozdrawiam i powodzenia
Agata Zelek

Dzień dobry, myślę, że rozmowa z psychologiem pomoże Pani zrozumieć uczucia, które Pani opisała. Czasami pomaga zwykłe wygadanie się przyjaciółce, jednak słowa o samotności mówią, że nie za bardzo komu ma się Pani wygadać. Dlatego rozmowa z psychologiem może być właśnie taką "rozmową z przyjaciółką". Każdy z nas ma potrzebę wygadania swoich problemów. W gabinecie psychologa dodatkowo będzie mogła Pani zrozumieć skąd takie uczucia się w pani "zalęgły". Namawiam na skorzystanie z wizyty u psychologa. To naprawdę pomaga. Przecież jak złamiemy nogę szukamy pomocy u ortopedy. Pani ma złamaną duszę, którą można uleczyć w gabinecie psychologa. Życzę wytrwałości i powodzenia, pozdrawiam, Małgorzata Ostrowska
Dzień dobry,
Myślę, że poczucie samotności, braku wsparcia i zrozumienia mogą być dla Pani niezwykle trudne i mogą mieć wpływ na Pani codzienne funkcjonowanie w różnych sferach życia, w tym być może na ogólny nastrój. Radziłabym udać się na konsultacje do psychologa w celu zdefiniowania problemu i ustalenia formy pomocy najbardziej odpowiedniej do Pani sytuacji. Życzę powodzenia i pozdrawiam
Szanowna Pani,

wspominając o takich odczuciach i zadając tutaj to pytanie, pokazuje Pani z jednej strony, że są one źródłem określonego dyskomfortu lub też cierpienia dla Pani, a może i nawet otoczenia; z drugiej zaś - że poczyniła Pani juz pierwsze kroki, by odnaleźć osobę, która udzieli adekwatnej pomocy. Warto skorzystać ze wsparcia specjalisty, który postara się wraz z Panią znaleźć źródło takiego stanu, by następnie umiejętnie zaprojektować pomoc.

Z uszanowaniem,

dr Monika Gmurek
Uczucie samotności, braku wsparcia, i zrozumienia to powody cierpienia. Psychoterapia jest drogą dla tych osób, które przede wszystkim chciałyby pozbyć się swojego cierpienia. Serdecznie polecam poszukanie specjalisty, który pomoże w tej i innych, ważnych sprawach, zrozumie, okaże współczucie, wesprze i dostarczy nadziei. Trzymam kciuki.
Witam. Taka wizyta z pewnością mogłaby przynieść Pani wiele korzyści. Należałoby przyjrzeć se bliżej przyczynom takiego samopoczucia i zacząć nad nimi pracować. Jeśli ma Pani ochotę, zapraszam do kontaktu.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, myślę, że taka rozmowa pomogłaby Pani zrozumieć uczucia, które Pani opisała. Zrozumieć przyczyny oraz poradzić sobie i pracować nad nimi.