Czy przez uczucie samotności, braku wsparcia, i zrozumienia powinnam udać się na wizytę do psychologa?
 Joanna Rzepka
Joanna Rzepka
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Myszków
Dzień dobry,
W takiej sytuacji jak najbardziej warto umówić się na wizytę i podjąć terapię. Psycholog/psychoterapeuta pomoże znaleźć źródło Pani problemu i pracować nad nim. Pozdrawiam, Joanna Rzepka.

 Agata Zelek
Agata Zelek
Psycholog, Psychoterapeuta
Szczecin
Szanowna Pani, szuka Pani pomocy tutaj, co już samo w sobie jest dla mnie sygnałem, że wspomniane przez Panią uczucia są dla Pani przyczyną dużego cierpienia i dyskomfortu. Wizyta u psychologa lub psychoterapeuty jest zatem jak najbardziej wskazana. W toku terapii (lub zwykłych spotkań konsultacyjnych - w zależności od Pani stanu) uzyska Pani pomoc w zidentyfikowaniu przyczyn takiego samopoczucia, a także wsparcie w poszukiwaniu rozwiązań. Jestem przekonana, że będzie to z korzyścią dla Pani.
Pozdrawiam i powodzenia
Agata Zelek

Dzień dobry, myślę, że rozmowa z psychologiem pomoże Pani zrozumieć uczucia, które Pani opisała. Czasami pomaga zwykłe wygadanie się przyjaciółce, jednak słowa o samotności mówią, że nie za bardzo komu ma się Pani wygadać. Dlatego rozmowa z psychologiem może być właśnie taką "rozmową z przyjaciółką". Każdy z nas ma potrzebę wygadania swoich problemów. W gabinecie psychologa dodatkowo będzie mogła Pani zrozumieć skąd takie uczucia się w pani "zalęgły". Namawiam na skorzystanie z wizyty u psychologa. To naprawdę pomaga. Przecież jak złamiemy nogę szukamy pomocy u ortopedy. Pani ma złamaną duszę, którą można uleczyć w gabinecie psychologa. Życzę wytrwałości i powodzenia, pozdrawiam, Małgorzata Ostrowska

mgr Katarzyna Wurzel-Bień
mgr Katarzyna Wurzel-Bień
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Jaworzno
Dzień dobry,
Myślę, że poczucie samotności, braku wsparcia i zrozumienia mogą być dla Pani niezwykle trudne i mogą mieć wpływ na Pani codzienne funkcjonowanie w różnych sferach życia, w tym być może na ogólny nastrój. Radziłabym udać się na konsultacje do psychologa w celu zdefiniowania problemu i ustalenia formy pomocy najbardziej odpowiedniej do Pani sytuacji. Życzę powodzenia i pozdrawiam
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Agnieszka Bąk
mgr Agnieszka Bąk
Psycholog, Psychoterapeuta
Opole
Dzień dobry, skoro Pani o tym pisze rozumiem, że jest to dla Pani trudne. To jest wystarczający powód, żeby umówić się do psychologa/psychoterapeuty. Warto jest dbać o siebie.
Pozdrawiam
Agnieszka Bąk

dr Monika Gmurek
dr Monika Gmurek
Seksuolog, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Szanowna Pani,

wspominając o takich odczuciach i zadając tutaj to pytanie, pokazuje Pani z jednej strony, że są one źródłem określonego dyskomfortu lub też cierpienia dla Pani, a może i nawet otoczenia; z drugiej zaś - że poczyniła Pani juz pierwsze kroki, by odnaleźć osobę, która udzieli adekwatnej pomocy. Warto skorzystać ze wsparcia specjalisty, który postara się wraz z Panią znaleźć źródło takiego stanu, by następnie umiejętnie zaprojektować pomoc.

Z uszanowaniem,

dr Monika Gmurek

mgr Edyta Olczak-Kaczoń
mgr Edyta Olczak-Kaczoń
Psychoterapeuta, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Uczucie samotności, braku wsparcia, i zrozumienia to powody cierpienia. Psychoterapia jest drogą dla tych osób, które przede wszystkim chciałyby pozbyć się swojego cierpienia. Serdecznie polecam poszukanie specjalisty, który pomoże w tej i innych, ważnych sprawach, zrozumie, okaże współczucie, wesprze i dostarczy nadziei. Trzymam kciuki.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.