Czy powinnam iść do psychologa?

5 odpowiedzi
Chodzę do klasy drugiej gimnazjum i jestem osobą nieśmiałą i zamkniętą w sobie przez co mam problemy w kontaktach z rówieśnikami. Co prawda mam w klasie koleżanki z którymi spędzam przerwy ale wydaje mi się że im na mnie nie zależy. Kontakty z osobami z którymi kiedyś spędzałam czas się urwały. Nie potrafię zaufać ludziom...Mam wrażenie że nikt mnie nie rozumie...Nie mam osoby z którą mogłabym porozmawiać o swoich problemach...Nie potrafię znaleźć sobie przyjaciół chociaż jestem dla wszystkich miła i nie wchodzę nikomu w drogę...Nie wiem co mam ze sobą zrobić...Czuję się samotna...Czy powinnam iść do psychologa? I czy taka wizyta mogłaby mi pomóc?
Dzień dobry,
psycholodzy pomagają w trudnościach, o których napisałaś. Jestem przekonana, że warto zwrócić się do specjalisty, byś otrzymała zrozumienie i wsparcie w tym, by przeżywać mniej niepokoju i wątpliwości w relacjach z rówieśnikami i czerpać z kontaktów frajdę. Powodzenia!

Witam,
Pierwszy krok już za Tobą!
Znalazłaś siłę i odwagę, by do nas napisać. Myślę, że warto otworzyć się na pomoc specjalisty. Spotkanie pozwoli przyjrzeć się naturze Twoich problemów. Dostrzec, które z Twoich przekonań mogą mieć wpływ na Twoje życie i jak je zmienić.
Pozdrawiam ciepło
Sławomira Papis-Strucinska
Witam serdecznie, zgłoszony temat wskazuje na samotność i trudności w kontaktach interpersonalnych, co jest bardzo ważne na każdym etapie życia. Taka wizyta, z pewnością zwróciłaby uwagę na to, co za tym się kryje. To bardzo ważny temat, gimnazjaliści często borykają się z takimi problemami, gdyż w bardzo ważnym momencie życia - zmiana szkoły często powoduje zerwanie wcześniej stworzonych więzów, a nawiązanie nowych jest bardzo trudne. Serdecznie zapraszam
Witam Cię serdecznie, nieśmiałość jest częstym problemem i to zarówno nastolatków, jak i osób dorosłych, także na wstępnie chciałabym Cię przede wszystkim uspokoić. Myślę, że wizyta u psychologa jest jedną z możliwości, która mogłaby być dla Ciebie pomocna, ale najpierw pomyślałabym o poszukaniu wsparciu zaufanej osoby w Rodzinie (jeżeli oczywiście uznasz, że taką masz wśród swoich najbliższych). Możesz również skorzystać ze wsparcia psychologa lub pedagoga szkolnego. Na pewno warto jest mówić o swoich kłopotach i trudnościach, a nie chować je w sobie- cieszę się, że zdecydowałaś się napisać to zapytanie, aby poszukać dla siebie wsparcia.
Nieśmiałość to problem, który dotyczy wielu osób. Utrudnia ona nawiązywanie w pełni satysfakcjonującym związków międzyludzkich, a także przeszkadza w realizowaniu celów i planów, które są dla nas ważne. Warto podjąć pracę skierowaną na podniesienie poczucia własnej wartości i obniżenie lęku społecznego -tu spotkanie z psychologiem byłoby bardzo pomocne. Warto sięgnąć po pomoc, to problem z którym można sobie skutecznie poradzić przez co lepiej funkcjonować w życiu i przede wszystkim dobrze się czuć ze sobą i wśród innych.