Czy powinnam iść do psychologa?

3 odpowiedzi
Chodzę do klasy drugiej gimnazjum i jestem osobą nieśmiałą i zamkniętą w sobie przez co mam problemy w kontaktach z rówieśnikami. Co prawda mam w klasie koleżanki z którymi spędzam przerwy ale wydaje mi się że im na mnie nie zależy. Kontakty z osobami z którymi kiedyś spędzałam czas się urwały. Nie potrafię zaufać ludziom...Mam wrażenie że nikt mnie nie rozumie...Nie mam osoby z którą mogłabym porozmawiać o swoich problemach...Nie potrafię znaleźć sobie przyjaciół chociaż jestem dla wszystkich miła i nie wchodzę nikomu w drogę...Nie wiem co mam ze sobą zrobić...Czuję się samotna...Czy powinnam iść do psychologa? I czy taka wizyta mogłaby mi pomóc?
Witam,
piszesz o ważnym, szczególnie w Twoim wieku, kłopocie -samotności i trudnościach w odnalezieniu się w grupie ròwieśniczej. Myślę ,że warto w takiej sytuacji wybrać się do psychologa.Wielu młodych ludzi korzysta z tego typu pomocy, gdyż na co dzień nie mają z kim rozmawiać o swoich kłopotach.
Jedna wizyta to raczej za mało,żeby spodziewać się zmiany,więc proponuje wziąć pod uwagę kilkanaście spotkań.

Powodzenia!

Witam panią.
Wizyta u psychologa to dobra decyzja:]
Porozmawianie z kimś daje ogląd sytuacji z innego punktu widzenia, może pomóc w wyborze alternatywnych wyjść z sytuacji...
Zapraszam. Wizyta nie jest zobowiązująca.

Robert Turek
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Rzeczywiście warto zastanowić się na pomocą psychologiczną. Na początek zachęcam cię do porozmawiania z psychologiem szkolnym.