Czy podniesienie poziomu Euthyroxu jest bezpieczne w ciąży?

3 odpowiedzi
Witam, Jestem po usunięciu tarczycy. Obecnie jestem w 2 miesiącu ciąży. Badania kontrolne wykazały zaburzenia TSH.- 9,810 µIU/mlObecnie przyjmuje Euthyrox 162,5- 4 dni, 175-3 dni
Przy wyniku TSH 9,81. Zwiększyłam dawkę Euthyroxu do 200.
Czy takie podniesienie poziomu Euthyroxu nie jest zbyt duże? Czy wręcz przeciwnie - należy jeszcze zwiększyć dawke Euthyroxu??
Stężenie TSH powinno wynosić w tym okresie ciąży poniżej 2.5. Poza tym powinno zostać również ocenione stężenie FT4 (przed przyjęciem porannego leku). Dawka leku powinna zostać odpowiednio modyfikowana. Jednak o ile ug powinien zdecydować lekarz prowadzący oceniając dotychczasowe stężenia hormonów, dotychczasowe dawkowanie. Czy na pewno lek jest przyjmowany prawidłowo?: 30-40 minut przed posilkiem, jeśli preparaty żelaza to minimum 4 godziny po leku. Wszystkie te elementy powinien ocenić prowadzący endokrynolog. A dawka leku powinna zostać wyrównana jak najszybciej!

Witam-konieczne jest szybkie doprowadzenie wyniku TSH do normy ze względu na prawidłowy rozwój ciąży .Nie znam przyczyny całkowitego usunięcia tarczycy.Jeśli przyczyną był nowotwór tarczycy to TSH powinno być wyraźnie poniżej 1, jeśli operacja nie miała związku z nowotworem to TSH należ utrzymywać w wartościach pomiędzy 1 a 2.5 , a raczej zbliżonym do 1.Dawki euthyroxu należy więc tak zwiększać aby osiągnąć wspomniane powyżej wartości.Wg mnie poza tym powinny być takie same każdego dnia.
Witam, zalecane w ciąży TSH jest przynajmniej poniżej 2,5 ale ja internetowo nie znając przypadku, nie podejmuję się korygować zalecanych dawek, a sprawa jest teraz bardzo ważna z uwagi na ciążę. pozdrawiam