Czy nagła głuchota może być odwracalna?

3 odpowiedzi
Witam, mam 22 lata i prawie dwa miesiące temu nagle zatkało mi się ucho, myślałam ze to zwykłe przytkanie ale po kilkudziesięciu minutach zaczęłam gorzej słyszeć, następnego dnia już nie słyszałam praktycznie nic oprócz szumu, a w pewnym momencie zauważyłam lekkie zawroty i brak równowagi. Byłam z tym w przychodni wypłukali mi ucho i kazali wpuszczać krople, ale wcale nie okazało się, że to przytkanie, a nagła głuchota. Wreszcie skierowali mnie po pewnym czasie do szpitala, gdzie dostawałam kroplówki, ale one nie pomagały, więc dostałam skierowanie do komory hiperbarycznej. Jednak było już chyba trochę z późno bo jedyne co się zmieniło to zminimalizowanie szumów w uchu, ale nadal nie słyszę. Czego mogę się czegoś spodziewać, gdzie się udać i co jest przyczyną, że nie słyszę, nic konkretnego tutejsi lekarze nie potrafią mi powiedzieć.
Witam\
Proponuję Poradnię Audiologiczną - tam Pani uzyska dalsze informacje i pomoc - potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego lub laryngologa
pozdrawiam
Stanisław Nitek

Nie udzielam konsultacji bez zbadania pacjenta.
prof. A. Krzeski
Uszkodzeniu uległ aparat odbiorczy - ucho wewnętrzne. Teraz Pani słyszy MONO. Możliwością aby Pani słyszała STEREO jest aparat BAHA - Zakotwiczony w kości.