Czy można wyleczyć zatoki podczas operacji przegrody?

6 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie jak wyleczyć zatoki? Dzisiaj odebrałam wynik rezonansu, który zlecono mi z powodu ciągłego bólu głowy zawrotów głowy omdleń i wyszło bardzo krzywa przegroda i zatoki – pytanie jak to wszystko leczyć? – jeżeli chodzi o przegrodę czekam już na operację, ale pytanie co z zatokami czy można coś z nimi zrobić podczas tej operacji przegrody? Oraz jak dokładnie wygląda operacja prostowania przegrody? Czy nos może zmienić kształt?
Witam
W czasie operacji przegrody nosa można również poszerzyć ujścia zatok i oczyścić zatoki o ile jest to wskazane; kształt nosa po operacji przegrody nie powinien się zmienić; nie ma blizn widocznych po operacji przegrody nosa; opis przebiegu operacji jest dość skomplikowany - trudno w kilku słowach wytłumaczyć
pozdr
Stanisław Nitek

Witam serdecznie!
Operacja plastyczna przegrody nosa nie ma wpływu na pooperacyjny kształt nosa zewnętrznego!
W odniesieniu do przewlekłego zapalenia zatok przynosowych - konieczne 8-12 tygodniowe leczenie zgodne zaleceniami EPOS 2012, po leczeniu ocena obrazowa w Tomografii Komputerowej celowanej na zatoki z oceną kompleksów ujściowo-przewodowych.
Zapraszam na konsultację i ukierunkowanie leczenia!
Pozdrawiam!
Po operacji przegrody nosa - nos nie zmienia kształtu. taką operację można zobaczyć w internecie. Odpreparowujemy śluzówkę z przegrody, usuwamy chrzęstną jej część, usuwamy ewentualne wyrośla kostne i po opracowaniu chrzęstnej części wstawiamy ją między płaty śluzówki. Zakładamy szwy, tamponujemy. Nic nie wiem o zatokach, gdyż nic Pani o nich nie pisze. W związku z tym nie będę się wypowiadał.
Wyszły zatoki w NMR? To dobrze! ;-) Gorzej jakby nie było zatok :) .... Chyba, że wyszły zmiany w zatokach.... ? Nie wiadomo jakie zmiany, bo nie przytacza Pan/Pani dokładnego opisu. W leczeniu stanów zapalnych nosa i zatok w pierwszym rzędzie koryguje się przegrodę nosową. Może w 6-12 miesięcy po zabiegu zapalenie zatok się cofnie. Jak wygląda zabieg? Tak w skrócie to jest to usunięcie skrzywionych elementów chrzęstnych i kostnych przegrody w znieczuleniu miejscowym lub w narkozie. Kształt nosa się nie zmienia.
Witam serdecznie.Prawidłowo przeprowadzony zabieg septoplastyki, czyli prostowania przegrody nosa nie zmienia kształtu nosa. Zmiany w zatokach powinny być leczone przed operacją.Pozdrawiam
Nie wiem muszę Cię zbadać osobiście. Pisz zawsze gdzie mieszkasz i ile masz lat.