Dzień Dobry! Chciałabym zapytać o sposoby leczenia wad zgryzu, a konkretnie czy istnieją takie wady, które należy leczyć dopiero po zakończeniu wzrostu? Ortodonta, u którego teraz byłam tak stwierdził, ale sam przyznał, że jeszcze nie leczył takiej wady jaką mam ja. Pomogłaby mi Pani? Według niego mam wadę 3 klasy (szczęka jest za duża, a żuchwa za mała). W dodatku mam przechylone siekacze górne i dolne. Czy miał racje? Będę mogła leczyć swoje zęby dopiero jak przestanę rosnąć? Mam rocznikowo 16 lat. Pozdrawiam i liczę na Pani pomoc.
dr n. med. Justyna Panuszka-Landowska
dr n. med. Justyna Panuszka-Landowska
Ortodonta, Stomatolog
Wieliczka
Trudno udzielić mi odp. Nie widząc Pani zwłaszcza ze wada kl. III to mała szczeka i duża żuchwa. Czasem leczenie rozp. Sie już u 8 latka aby rozbudować mała szczękę, a potem Ew. Kontynuje u nastolatka. Czasem jeśli wada ma być operowana to czeka S ie do zakończenia wzrostu. Zapraszam na wizytę. Pozdrawiam. Justyna Landowska.

dr n. med. Joanna Szajnar
dr n. med. Joanna Szajnar
Ortodonta, Stomatolog
Szczecin
Witam,
Zdecydowanie już teraz powinien zostać opracowany dla Pani plan leczenia- analiza modeli, zdjęc i rysów twarzy pozwoli odpowiedzieć w szczegółach jaki charakter ma Pani wada, jak bardzo jest nasilona, oraz jak i kiedy najlepiej będzie ja leczyć.Wiele wad zgryzu należy leczyć właśnie wtedy, kiedy pacjent jeszcze rośnie.
Bardzo chętnie Pani pomogę, ale najpierw musimy się spotkać na wizycie konsultacyjnej, na której omówimy Pani sytuację zgryzową i przedstawię możliwe sposoby leczenia.
Serdecznie zapraszam!
Pozdrawiam.

dr n. med. Anna Paradowska - Stolarz
dr n. med. Anna Paradowska - Stolarz
Stomatolog, Ortodonta
Wrocław
Witam!
Często przy dużym nasileniu tego typu wady konieczne jest leczenie skojarzone ortodontyczno-chirurgiczne.
Jeśli ma Pani ukońćzone 16 lat można rozpocząć przygotowania do takiego leczenia, jednak zabiegi chirurgiczne prowadzone są dopiero ok. 18 roku życia. Ponad to uczulam, że w tej specyficznej sytuacji, jaka ma miejsce u Pani wymagana jest zgoda Rodziców, jak i Pani na rozpoczęcie leczenia ortodontycznego prowadzącego do zabiegu chirurgicznego. Zabieg polega na dekompensacji wady, tzn. pogarszamy zgryz tak, aby zęby stały w najbardziej prawidłowej pozycji względem kości (tzn. wychylenie dolnych zębów do przodu), a zgryz ustawiony zostanie przez chirurga.
Pozdrawiam serdecznie!

lek. dent. Szymon Krysta
lek. dent. Szymon Krysta
Stomatolog, Ortodonta, Chirurg
Bielsko-Biała
Zwykle leczy się taką wadę po zakończeniu wzrostu. Ale to zależy także od stopnia nasilenia tej wady.

lek. dent. Karolina Miłejko
lek. dent. Karolina Miłejko
Ortodonta, Stomatolog dziecięcy, Stomatolog
Warszawa
Dzień dobry, bardzo bym chciała Pani pomóc ale bez obejrzenia Pani i ocenienia typu wady i jej nasilenia, dopiero można stwierdzić jak powinno być prowadzone leczenie ortodontyczne. Okres wzrostu jest i sprzyjający i przeszkadzający w ortodoncji. Wszytsko zależy od typu wady. Pozdrawiam serdecznie, K Miłejko

Wada III klasy wygląda tak, że żuchwa jest za duża. ..Zapraszam na konsultację, bez obejrzenia sytuacji nie jestem w stanie powiedzieć co możemy zrobić. Pozdrawiam

Specjaliści w zakresie leczenia: wady zgryzu

Krzysztof Sołtyk

Krzysztof Sołtyk

Stomatolog

Warszawa

Mateusz Falkowski

Mateusz Falkowski

Stomatolog

Kraków

Dawid Stenka

Dawid Stenka

Stomatolog

Warszawa

Paulina Kiziewicz

Paulina Kiziewicz

Stomatolog

Białystok

Joanna Buczkowska

Joanna Buczkowska

Stomatolog

Warszawa

Aldona Wójcik

Aldona Wójcik

Stomatolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 19 pytań dotyczących usługi: wady zgryzu

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.