Czy lek mógł pogorszyć moją depresję lękową?

5 odpowiedzi
Witam. Od kilku dni biorę trittico 1/3 tabletki na noc. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest normalne to jak się czuję? Objawy się podwoiły i boję się że zrobię komuś krzywdę albo nawet sobie. Nadal nie mogę spać i nadal czuję silny lęk przed ludźmi oraz przed wychodzeniem z domu. Czy to normalne ? Czy mogę sobie zmiejszyc dawkę? Pozdrawiam.
Dzień dobry! Doradzam skontaktować się z lekarzem który zapisał lek ponieważ objawy są nietypowe. Piotr Znamirowski

Trittico w tej dawce działa wyłącznie nasennie, jej zmniejszenie nie pomoże. Inne leki?
Tritico CR jest jest lekiem , który działa dopiero po dwóch tygodniach.Pierwszy tydzień pacjent może czuć się gorzej.Jeśli po tygodniu są nadal objawy uboczne należy zgłosić lekarzowi. Dawka 1/3 tabletki może być za mała, jednak podnieść można dopiero po dwóch tygodniach
W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych po leku warto zwrócić się do lekarza, który lek zaordynował. Nie wiem jaką dawkę Pan ? Pani przyjmuje bo Trittico ma dwie gramatury w tabletce : 75 mg i 150 mg. Tak czy inaczej warto skontaktowac się z lekarzem prowadzącym .
Pozdrawiam
Dzień dobry. Radzę jak najszybciej zgłosić się do swojego lekarza psychiatry i ustalić plan leczenia. 1/3 tabl. Trittico (75? 150?) raczej nie powinna tak drastycznie nasilić objawów ale trudno mi to ocenić, nie znamy się, nie wiem co było powodem zgłoszenia się do lekarza ani jaki był stan wyjściowy. Trittico to bardzo dobry lek, może się okazać, że dawka jest za mała. Proszę pamiętać, ze niezależnie od leku przeciwdepresyjnego na pozytywny efekt działania czasem trzeba poczekać dłużej. Jeżeli jednak zauważa Pan tak znaczne pogorszenie, bezpieczniej jest odstawić lek. Pozdrawiam.