Czy leczy Pan diastasis recti?

5 odpowiedzi
Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy ma Pan doświadczenie w leczeniu tzw diastasis recti czyli rozejścia mięśnia prostego brzucha. W moim przypadku wada powstała po ciąży. Rozejście jest na 3-4 palce(raczej na 3 bo 4 nie mieszczą się swobodnie, że tak powiem :) Miałam kiedyś robione badanie i dowiedziałam się, że kresa nie została rozerwana, jest rozciągnięta. Chciałabym w tym roku po raz kolejny zajść w ciążę dlatego postanowiłam przygotować swoje ciało do tego. Jestem na diecie i ćwiczę ale wiem, że wiele ćwiczeń należy unikać w przypadku istnienia tej wady natomiast są też takie, które mają za zadanie zlikwidować "szczelinę". Czy miał Pan pacjentki z takim problemem? Czy mogę pozostać przy codziennym wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, czy może jest konieczna konsultacja lekarska?
P.S. Jeśli raczej nie zajmuje się Pan tym schorzeniem to jest ktoś kogo może Pan spokojnie w tym przypadku polecić?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Witam Panią,
Tak leczyłem z dobrym skutkiem.

Pozdrawiam,
Andrzej Niemczyk

nie. Pozdrawiam
Witam. zdarzało mi sie rehabilitowac takie pacjentki, ćwiczenia dają jak najbardziej dobre efekty. pzdrawiam serdecznie
Witam. Niestety nie ma odpowiedniej terapii dla rozejścia sie mięśni prostych brzucha. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest aktywacja mięśnia poprzecznego brzucha oraz nauka oddychania torem piersiowym czyli pracy ciała w możliwie fizjologicznych warunkach. Taka terapie bym Pani polecał. Przy kolejnej ciąży dalej Pani będzie przechodzić na oddychanie torem przeponowym wiec z powrotem wracamy do powiedzmy niekorzystnego spowolni pracy mięśni prostych brzucha. Aby sie uchronić przed dalszym pogłębianiem rozejścia mięśni taka terapie bym Pani polecił. W skład terapii wchodzi mnóstwo innych rzeczy jak praca dna miednicy ,mobilizacja klatki piersiowej itd. Nie spotkałem sie z bardziej sensowna praca w tym zakresie i obawiam sie, ze takiej nie ma. Jeśli Pani zdecyduje sie przyjść wytłumaczę wszystko dokładnie i będzie miała Pani porównanie do terapii innych rehabilitantów , którzy w tym temacie zechcą pomoc. Pozdrawiam
Polecam osteopatę ginekologicznego