Czy kawa z mlekiem z ekspresu ciśnieniowego jest zdrowa? Jak to jest z antyoksydantami w kawie? Czy

2 odpowiedzi
Czy kawa z mlekiem z ekspresu ciśnieniowego jest zdrowa? Jak to jest z antyoksydantami w kawie? Czy taka kawa 200ml dziennie dostarczy jakąś znaczącą ilość przeciwutleniaczy, żeby ją uznać za chroniącą przed nowotworami i innymi chorobami?
Dzień dobry,

Jeśli nie ma indywidualnych przeciwskazań (choroba wrzodowa, refluks, ciąża) picie kawy, w tym tej z ekspresu ciśnieniowego, ma pozytywny wpływ na zdrowie. Według wyników badań, wypijanie 3 filiżanek (zatem 450-600ml) kawy dziennie zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, nadciśnienia, chorób serca oraz może hamować rozwój chorób neurodegeneracyjnych (jak np. zespół Alzheimera). Kawa jest bogata w antyoksydanty (kwasy chlorogenowe, garbniki, fenolokwasy metyloksantyny i wiele innych), a co zaskakujące, najwięcej z nich zawiera kawa rozpuszczalna. Jednak nie należy na siłę się do niej przekonywać, jeśli jej smak nie jest zadowalający. Mały dodatek mleka do kawy (około 25ml) nie zakłóca jej zdrowotnego działania.

Pozdrawiam,

Magda Kucharska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, Jedna kawa dziennie nie uchroni nas przed nowotworami, jednakże w połączniu ze zdrową dietą może przynieść wiele dobrego.
Są badania naukowe dotyczące picia kawy. Mówią one np o zmniejszeniu ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2. Więc jeśli nie ma przeciwwskazań do jej spożywania to można ją pić.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.