Czy jest szansa na wyleczenie mocnego przodopochylenia miednicy?

19 odpowiedzi
Witam, mam 23 lata i mam plecy wklęsło - okrągłe. Wiąże się to z przodopochyleniem miednicy, które mam już od czasów dzieciństwa. Niestety nic z tym nie było robione, ani leczone.

Na dzień dzisiejszy pogłębiło się to do takiego stanu, że nie mogę stać w pozycji stojącej dłużej niż godzinę, ponieważ tak mnie bolą prostowniki grzbietu. Nie wiem, jak poradzić sobie z tym problemem i czy w ogóle da się coś zrobić po tak długim czasie - jakie są możliwości wyleczenia?
Niezależnie od czasu trwania problemu koniecznie trzeba podjąć kroki, by go rozwiązać/naprawić. Zwlekanie doprowadza do większych przeciążeń i postępujących zmian strukturalnych w tkankach. Jestem pewien, że dłuższe postępowanie rehabilitacyjne da satysfakcjonujące rezultaty. Zapraszam na terapię manualną - najskuteczniejszą formę rehabilitacji - oraz na ćwiczenia/postępowanie korygujące.
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Ćwiczenia, ćwiczenia i ćwiczenia. :) indywidualnie dobrane po badaniu palpacyjnym oraz terapia manualna.
Dzień dobry,
jeżeli nie korzystała Pani z usług doświadczonego terapeuty manualnego to efekty oczywiście mogą być bardzo dobre. W rzeczywistości Pani posturalne dysfunkcje przyczyniają się do nadmiernego obciążania stawów międzykręgowych, które nie są do tego przystosowane. A mięśnie głębokie oraz powierzchowne chronią kręgosłup, reagując zwiększonym napięciem. W Pani przypadku przede wszystkim należałoby się zająć stawami międzykręgowymi oraz mięśniami zginającymi staw biodrowy. Jednak proszę nie zapomnieć, że znaczącą rolę w tym przypadku będzie odgrywać fizjoprofilaktyka. Z zakresu terapii osteopatycznej więcej informacji na temat leczenia mógłbym przybliżyć podczas konsultacji, po zakończonym badaniu klinicznym.
pozdrawiam
dr Jakub Pawłowski
Dzień dobry przodopochylenie to Pana hipoteza jako przyczyny bólum mm prostownikow, wymagany kontakt z fizjoterapeuta ,
Witam
Tak da się to zmienić spokojnie. Potrzebna jest praca z terapeuta manualnym. Osoba z doświadczeniem będzie w stanie wprowadzić właściwa terapię i dobrać odpowiedni trening korekcyjny. Trochę to trwa ale da się zrobić. Bóle oczywiście też miną .
Pozdrawiam
Witam,
zapraszam na konsultację. Trudno tutaj mi coś więcej napisać nie widząc pacjenta.
Jeśli pyta Pani/Pan o zmianę tej krzywizny i sytuację typu: że po leczeniu manualnym nagle z miednica wraca do pozycji neutralnej to biorąc pod uwagę fakt, iż jest to rzecz, która towarzyszy Pani/Panu od dzieciństwa to w większym procencie mogę opowiedzieć się za opcją, iż niestety ale nie da się tego zmienić. Jednak nie to jest kluczem do sukcesu a zrozumienie problemu i etiologii powstałego przodopochylenia a to już wymaga wnikliwej analizy przypadku.
Pozdrawiam,
Mateusz Małachowski
Sugeruję wizytę: - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zapraszam na konsultację - wtedy będę mógł zbadać i przeanalizować z czego wynika nadmierne napięcie tułowia - w związku z czym miednica jest mocno w przodopochyleniu. Grunt, aby przywrócić prawidłowe napięcie między przodem i tyłem i zlikwidować ból, ale najpierw trzeba przeanalizować dlaczego.
Pozdrawiam
Witam.
Czy jest możliwość wyleczenia to tego nie jestem w stanie stwierdzić, natomiast z pewnością jest możliwość poprawy Pana/Pani stanu. Poprzez odpowiednio dobrane techniki leczenia normalizujące napięcie oraz odpowiednio dobrane ćwiczenia można wiele pomóc. Dobrze by było udać się do fizjoterapeuty, który się specjalizuje w leczeniu wad postawy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Dzień dobry, skuteczność fizjoterapii jest w tym przypadku bardzo duża. Można wykorzystać terapię manualną i zrównoważyć łańcuchy mięśniowo-powięziowe albo zalecić korekcję postawy przez ćwiczenia. To tylko niektóre z możliwości - najlepiej pracować kompleksowo. Jeśli nie ma innych zmian w narządzie ruchu to zachęcam do wizyty u fizjoterapeuty u siebie w mieście. Pozdrawiam,
DB
Dzień dobry,
nad podobnymi wadami trzeba pracować. Część pracy należy wykonać z fizjoterapeutą w zakresie terapii tkanek miękkich, manualnej mobilizacji miednicy i kręgosłupa, rozciągnięcia przykurczonych mięśni nauki wytworzenia wzorców kompensacyjnych oraz ćwiczeń korekcyjnych i utrwalających prawidłową pozycję etc. Ciężko mi teraz jednoznacznie powiedzieć jak duża jest skala problemu i jak dużo pracy to wymaga. Należy przeprowadzić dokładne badanie po którym będzie można wyznaczyć cel terapii, którym może być np. wyeliminowanie bólu poprzez przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych Możliwe, że jest on łatwiejszy do osiągnięcia niż się początkowo wydaje. W każdym razie zachęcam do działania szczególnie, że wiek daje jeszcze dobre rokowania :)
Oczywiście, wady postawy się leczy. Najlepiej umówić się na wizytę u fizjoterapeuty, który popracuje nad przyczyną przodopochylenia miednicy.
Witam ,wskazana jest konsultacja ze specjalistycznym fizjoterapeutą.Taki specjalista przeprowadzi szczegółową diagnostykę funkcjonalna,ustali przyczynę bólu i indywidualnie dobierze ćwiczenia. Efekty terapeutyczne są często uzależnione od już przeciążonych lub uszkodzonych struktur narządu ruchu dlatego nie warto zwlekać z rozpoczęciem regularnej i specjalistycznej terapii :).Joanna Zawodniak. Pozdrawiam.
Witam, nic straconego. Najważniejsze to zabrać się do tego kompleksowo - trzeba terapią manualną doprowadzić organizm do jak najbardziej zbalansowanej sylwetki, nauczyć mięśnie nowej pozycji i potem najtrudniejsze - walka z nawykami dawnej postawy. Rokowania w zależności od stopnia zmian strukturalnych w rtg. Zapraszam serdecznie.
Szanowna/y Pani/e,
plecy wklęsło-okrągłe to częsta wada postawy. Nie ma szans na "wyprostowanie" Pana/-i kręgosłupa, ale można na tyle wzmocnić gorset mięśniowy, że np. stanie przez 2 godziny nie będzie problemem. Jest cała masa ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych, które mogą pomóc.
Nie gwarantuję, że problem zostanie wyleczony w 100%, ale jednocześnie jestem pewien, że da się dużo zrobić :)

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie!
Odpowiedź brzmi, zdecydowanie tak, można Panu pomóc.
Zalecam szukać terapeuty pracującego w modelu Manipulacji Powięziowych wg Stecco.
Poprawienie jakości napięć w ciele pomoże usunąć dolegliwości bólowe.
Pozdrawiam
mgr Piotr Iberhan
Witam wady postawy najlepiej koryguje się do wieku maksymalnie 15 lat później zmiany można tylko łagodzić poprzez rozluźnianie struktur odpowiedzialnych za napięcie, zmianę nawyków oraz odpowiedni styl życia czyli odpowiednie ćwiczenia oraz dietę. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Myślę, że na zmniejszenie dolegliwości wpłynęłaby praca na powięzi piersiowo-lędźwiowej, praca na mięśniu biodrowo-lędźwiowym oraz na praca na mięśniu pośladkowym średnim i mięśniach przywodzicielach stawu biodrowego. Oczywiście oprócz pracy manualnej zalecałbym dobranie odpowiednich ćwiczeń do pani problemu, które powinna pani regularnie wykonywać. Pozdrawiam
Witam. Nie tylko można ale TRZEBA coś z tym zrobić :) Im dłużej trwają dolegliwości, tym więcej problemów wtórnych pojawia się w organizmie, dlatego polecam zająć się tym jak najszybciej. Agnieszka Kozińska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Warto udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa. Poprzedzona wnikliwą diagnostyką właściwa terapia mechaniczna tzn. terapia ćwiczeniami leczniczymi i ewentualnie terapia manualna jest bardzo skuteczną formą leczenia zespołów bólowych kręgosłupa. W dużym skrócie, należałoby się upewnić czy ból w pozycji stojącej pochodzi z przeciążenia tkanek zmienionych patologicznie, czy może jednak jest to ból pochodzący np. od dysku, a jego przyczyną jest zaburzenie wzajemnego układu struktur wewnątrz stawowych kręgosłupa. Opis może sugerować to pierwsze, ale takie pobieżne oceny nierzadko bywają bardzo mylące. Niestety bez badania trudno rekomendować ćwiczenia. Jeśli przyczyną bólu jest obciążenie utrzymywaną pozycją ciała patologicznie zmienionych tkanek to ćwiczenia lecznicze pomocne w takim przypadku mogą pogarszać stan jeśli ból będzie pochodzenia dyskowego. Zapraszam na wizytę diagnostyczno-terapeutyczną.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.