czy jest jeszczektos kto moze mi pomoc?

3 odpowiedzi
Witam . Rok temu odstawilam po 5 latach tabletki antykoncelcyjne calkowicie i od tamtej pory boli mnie podbrzusze podczas siadania czuje gniecenie. Bylam u ginekologa ale wyslal mnie do chirurga bo stwierdzil ze to problem z jelitami wiec zrobiono mi gastroskopie i kolonoskopie ktore nic nie wykazaly mialam takze robiony mocz posiew moczu i morfologie crp i tez nic mimo to lekarz pepisal mi 3 razy xifaxan na jelita bralam go przez 3 miesiace i za kazdym razem mam z dwa tygodnie spokoj i znowu bol wraca zauwazylam zejest jakby silniejszy w polowie cyklu dlatego pomyslalam ze to problem ginekologiczny ale moj ginekolog mowi ze wszystko jest dobrze.zrobilam takze tsh i ft4 i takze wyszlo dobrze co jeszcze moge zrobic jakie badania bo naprawde mi to dokucza.blizej miesiaczki mam takze wzdęcia i odczywam bol podczas stosunku zdarzaja sie tez zaparcia ale zalatwiam sie codziennie nawet 2 razy oprocz tego czasem czuje bol podczas oddawania moczu i stolca a kiedy sie wyproznie bol sie zmniejsza. Jak bralam tabletki antykoncepcyjne to nic takiego mi nie bylo dopiero po odstawieniu. A na ulotce przeczytalam ze moze wystapic zapalenie jelit tylko xifaxan nie pomogl mi. Prosze jakiegos lekarza o pomoc jakie jeszcze badania zrobic prosze niech ktos mi pomoze tak sie nie da zyc nigdy nic mi nie dolegalo a to trwa rok i raz sie nasila a raz maleje PROSZE O POMOC
Jeżeli dolegliwości maja związek z cyklem miesiączkowym to warto wykluczyć endometriozę i rozważyć laparoskopię. BD

Witam,
na podstawie objawów mozna podejrzewać endometriozę miednicy mniejszej.
Leczeniem jest operacja i usunięcie ognisk endometriozy a nastepnie leczenie hormonalne.
Pozdrawiam.
Witam. Objawy, które Pani podaje nie są tak charakterystyczne by móc z pewnością rozpoznać konkretną jednostkę chorobową, choć mogą one sugerować endometriozę, lecz mam zbyt mało danych aby móc to potwierdzić. Wymaga Pani przeprowadzenia szczególowego wywiadu, badania ginekologicznego wraz z USG dopochwowym i ewentualnie badań hormonalnych z zakresu ginekologii oraz oznaczenie poziomu Ca125, ale dopiero po badaniu ginekologicznym i USG. Pozdrawiam