Czy insulina na czczo na poziomie 14,2 to już insulinooporność? Glukoza jak do tej pory w okolicach

6 odpowiedzi
Czy insulina na czczo na poziomie 14,2 to już insulinooporność? Glukoza jak do tej pory w okolicach 90-95. Dodam, że jestem po operacji tarczycy /wole guzkowe obojętne/, mam pcos i kilka innych problemów zdrowotnych. Czy tym problemem powinien zająć się mój endokrynolog, ginekolog czy może powinnam pójść do diabetologa?
Witam Panią. Ażeby ocenić w pełni,czy występuje u Pani insulinooporność , należałoby wykonać badanie krzywej insulinowej w połączeniu z testem doustnego obciążenia glukozą.Przy PCOS zazwyczaj problem insulinooporności jest obecny,warto więc pogłębić diagnostykę i podjąć odpowiednie leczenie. Na ogół leczenie to prowadzi diabetolog,specjalista chorób wewnętrznych lub endokrynolog.Pozdrawiam.

Insulina 14,2 na czczo to zakres normy (wg norm wielu laboratoriów).
Brak w zapytaniu innych istotnych informacji np dotyczących Pani wieku, wagi, ew. wykonania i wyniku OGTT.
Insulinooporność jest m.in. cechą zespołu PCOS - sądzę że na razie ginekolog powinien prowadzić diagnostykę i leczenie, a w razie wątpliwości skierować do konkretnego specjalisty
Witam
Ma Pani insulinoopornośc znacznego stopnia wymagajacą wdrozenia odpowiedniego leczenia. Przy PCOS insulinoopornośc wystepuje w 85-90% przypadków i jest głowną przyczyną trudności z zajściem w ciąże. Powinien leczyć to endokrynolog lub diabetolog - jesli ma doświadczenie w tej patologii.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Wynik wskazuje na insulinooporność. Leczyć może każdy z wymienionych specjalistów zależnie od doświadczenia, preferencyjnie DIABETOLOG.
Ze względu na złożony charakter zaburzeń hormonalnych i nsulinoopornośc związaną z pcos dedykowana byłaby opieka ginekologa endokrynologa
Witam. Wyniki to nie wszystko. Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba też klinicznie ocenić pacjenta. Konsultacja z diabetologiem lub endokrynologiem. Pozdrawiam