Czy hipnoza może pomóc z nerwicą?

7 odpowiedzi
Witam. Od paru lat zmagam się z nerwica, lękiem i atakami paniki. Bardzo chcę z tego wyjść, gdyż już nie potrafię funkcjonować normalnie. Czy hipnoza jest mi w stanie pomóc? Dodam, że leków przepisywanych przez lekarzy unikam jak ognia. :) Pozdrawiam serdecznie.
Tak, zaproponuję jakieś rozwiązanie. Może terapię, może hipnoterapię. Potrzebuję się spotkać i porozmawiać.
Serdecznie pozdrawiam

Witam. Hipnoza jest stosowana psychoterapii przez niektórych terapeutów w radzeniu sobie z takimi objawami, jakie Pan/Pani opisuje. Jej skuteczność zależy od wielu czynników, w tym od umiejętności psychoterapuety oraz od motywacji Klienta. Jeżeli chce Pan/Pani spróbować tej metody - proszę przede wszystkim poszukać terapeuty z kwalifikacjami oraz doświadczeniem w stosowaniu hipnozy. Życzę powodzenia.
Witam serdecznie, niestety nie są mi znane żadne dowody naukowe na to, że hipnoza pomaga w wymienionych kwestiach. Pozdrawiam
Mimo wszystko - byłabym sceptyczna. "Złotym środkiem" leczenia nerwic jest począczenie psychoterapii z farmakoterapią. Acz przy mniej nasilonych stanach sama psychoterapia moze sie okazac wystarczająca
Nerwica jest efektem uczenia się to jest kojarzenia pewnych sytuacji z reakcjami lęku. Zjawisko to ulega geberalizacji co oznacza, ze coraz więcej zbliżonych znaczenioow sytaucji wywołuje lek. Hipnoza może byc zastosowana do siegania do wypartych wspomnień natomiast raczej nie jest metoda skuteczna przy nerwicach. Najlepsze efekty uzyskuje sie przy stosowaniu terapii poznawczo-behawioralnej.Podsumowując zachęcam do sięgnięcia po pomoc do psychoterapeuty o takich kwalifikacjach. Proszę nie zwlekać- samo raczej nie minie, a jest coraz trudniej. Pozdrawiam. Lucyna Golińska
Dzień dobry. Nerwica, lęk czy ataki paniki mogą posiadać zróżnicowane podłoże. Istotne jest w tym przypadku profesjonalne zdiagnozowanie problemu a następnie wprowadzenie odpowiednich oddziaływań terapeutycznych. Czy korzystał/a już Pan/i z terapii? Jakie były jej rezultaty? Hipnoza jest formą terapii, jednak decyzję o tym czy w Pana/i przypadku jest ona wskazana, warto podjąć wspólnie z doświadczonym specjalistą. Pozdrawiam serdecznie!
Ataki lęku, paniki inne rodzaje lęku, trema itp. leczy się metodami psychoterapetycznymi.
Dopiero jeżeli psychoterapia nie pomoże, powinno się przejść do hipnozy. Proszę doładnie obejrzeć mój profil klikając na zdjęcie. Na profilu znajdują się linki dotyczące także hipnozy, proszę kliknąć i się dokładnie z nimi zapoznać. W razie dalszych pytań proszę się nie wahać tylko skontaktować się ze mną. Pozdrawiam