Czy faktycznie psuję nasze małżeństwo?

5 odpowiedzi
Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu nie potrafię porozmawiać normalnie z najbliższą mi rodziną, mąż, a nawet syn 10-letni, wszystko z kolei kończy się krzykiem. Wszystko mnie denerwuje, chociaż nie chciałabym krzyczeć to wszystko tym psuję. Doszło nawet do tego, iż mąż mnie już nie może znieść i chce byśmy się rozwiedli po 12 latach bycia razem. Nie chcę tego wszystkiego zepsuć, ale nie wiem czy uda się to już uratować. Nie potrafię zapanować nad tym i mimo, iż nie powinnam na każdy sprzeciw odpowiadać krzykiem. Nie mam pojęcia co mam zrobić?
Złość i frustracja idą w parze. Z krótkiego opisu Pani sytuacji wynika, że reaguje Pani nieadekwatne do sytuacji i budzi to poczucie winy oraz obniża Pani samoocenę. Powinna Pani zgłosić się do psychoterapeuty, aby znaleźć powód tych reakcji i zahamować narastający kryzys wewnętrzny, który odbija się na całej rodzinie.

niestety nie umiem tak odpowiedzieć, dobrze byłoby się spotkać i porozmawiać co leży u podłoża tej złości. ( zmęczenie, stres, poczucie krzywdy, niezrozumienie czy też lęk... Przyczyn może byc dużo. Można również spotkać się w ramach terapii małżeńskiej.
Z tak krótkiego opisu trudno wnioskować w czym leży problem i dlaczego reaguje Pani złością na przemian z poczuciem winy. Dobrze by było udać się do psychoterapeuty i wspólnie poszukać przyczyn Pani problemów
Witam. To, że zauważyła Pani problem to pierwszy krok do jego rozwiązania. Przyczyn takiej zmiany zachowania może być wiele, ciężko na podstawie krótkiego opisu wskazać tą właściwą. Niewątpliwie krzyki mają wpływ na jakość odczuwanej przez Pani męża satysfakcji ze związku, ponieważ rozważa on jego zakończenie. Myślę, że dobrym rozwiązaniem może okazać się w Państwa przypadku terapia małżeńska, która pozwoli przyjrzeć się dynamice Pani relacji i poszukać rozwiązania w obecnej sytuacji. Jeżeli chciałaby Pani spotkać się z terapeutą zapraszam do swojego gabinetu w Poznaniu na ulicy Piątkowskiej 118 w klinice MedicaNow. Oprócz psychoterapii osób zmagających się z niepłodnością prowadzę także psychoterapię dla par przeżywających konflikty małżeńskie, trudności wychowawcze itd.
Dzień dobry,
Z opisu wynika, że dzieje się z Panią coś bardzo niepokojącego. Doświadcza Pani bardzo silnej, nagłej i niewyjaśnionej złości, irytacji. Co więcej, nie wie Pani czemu tak się dzieje i tą złością niszczy swoje relacje. To może być depresja której głównym objawem czasem jest rozdrażnienie i poirytowanie. Pani krzyk jest sygnałem, że coś niepokojącego dzieje się w Pani wnętrzu, lecz na ten moment nie wiadomo co to takiego. Chcę podkreślić, że na łamach portalu nie można jednoznacznie stwierdzić co Pani dolega. To wymaga spotkania z psychoterapeutą do czego Panią zachęcam. Nie należy ignorować tak intensywnych niezrozumiałych uczuć, szczególnie że one znacząco wpływają na Pani samopoczucie, małżeństwo i rodzicielstwo. Proszę szukać pomocy i wsparcia w ramach NFZ lub prywatnie.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za Panią,

Agnieszka Złotowska