Czy 15-latek może przebywać sam (bez opiekuna pełnoletniego) podczas wizyt w gabinecie logopedycznym

5 odpowiedzi
Czy 15-latek może przebywać sam (bez opiekuna pełnoletniego) podczas wizyt w gabinecie logopedycznym?
Tak, oczywiście. Pozdrawiam serdecznie, Sylwia Filipczak

wszystko zależy od stanu zdrowia dziecka, prowadzonej diagnozy i terapii oraz miejsca w którym jest wykonywana usługa.

Pacjent może przebywać sam w gabinecie ze specjalistą, u którego odbywa się terapia. Musi jednak być to ustalone z prowadzącym logopedą.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
ja zawsze zalecam, żeby osoba niepełnoletnia przyszła na pierwsze spotkanie z opiekunem. Poznaje on terapeutę, sposoby pracy oraz plan terapii. Dodatkowo, w dobie koronawirusa, potrzebne jest także podpisanie stosownego oświadczenia.
Warto podkreślić, że kontakt specjalisty z rodzicem ma duże znaczenie w przebiegu terapii logopedycznej.
Jeśli zaś chodzi o ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE - odbywają się zwykle bez obecności opiekuna, co wpływa na większy komfort pracy młodego pacjenta.
Zwykle po zajęciach rodzic dostaje informację zwrotną, na co trzeba zwracać uwagę i jak pomagać dziecku podczas ćwiczeń.

Łączę pozdrowienia,
Marcin Tyma
Dzień dobry, jeśli dziecko 15 letnie jest po diagnozie i rodzic ustalił ze specjalistą taki rodzaj pracy to oczywiście tak. Natomiast jeśli 15-latek jest osobą niepełnosprawną to zalecałabym jednak obecność rodzica.Pozdrawiam.