Cześć mam 17 lat w tym roku i zastanawiam się nad swoją orientacją... Mam chłopaka ale jednak czuje

2 odpowiedzi
Cześć mam 17 lat w tym roku i zastanawiam się nad swoją orientacją... Mam chłopaka ale jednak czuje popyt do osób tej samej plci. Z dnia na dzień coraz bardziej myślę o dziewczynach i sama się zastanawiam co się dzieje. Może jest to przejściowe ale nie czułabym się źle z tym że jestem homo ale źle czuje się z tym że jestem w związku z pociąg przeciwną a myślę o osobach tej samej płci i nie wiem co mam zrobić.
Witam.

Seksualność człowieka jest płynna. Może warto zastanowić się, czy identyfikujesz się jako osoba heteroseksualna, czy może biseksualna? Jest wiele odcieni naszej seksualności, nie jest ona tylko dwuwymiarowa: homo, lub hetero. Warto zajrzeć w głąb siebie i zobaczyć, co pociąga Ciebie w drugim człowieku - czy są to jego/jej określone cechy płciowe, czy może zwracasz uwagę na coś innego?

To zupełnie normalne, że jesteś w związku, ale jednocześnie fantazjujesz o innych osobach. Nie ma możliwości, aby bycie w związku magicznie wyłączało nasz pociąg seksualny!

Pozdrawiam.

Witaj, w moim odczuciu potrzeba trochę czasu by orientacja w pełni się ukształtowała. Okres wieku, w którym obecnie się znajdujesz, pozwala już na większe określenie w którą stronę nas ciągnie. Nie ma też nic złego w tym, że nawet mimo pociągu do tej samej płci, w obecnym czasie jesteś z osobą płci przeciwnej. W życiu właśnie o to chodzi by doświadczać, próbować. Mam również odczucie, że jesteś osobą na tyle świadomą, że potrafisz to zauważyć i zaakceptować, aniżeli wypierać i kierować się agresją bądź autoagresją. Zachęcam do popróbowania sobie tego na spokojnie w swoim czasie, a gdyby się zdarzyło, że ciężko będzie na własną rękę to zachęcam do wsparcia się z osobą psychologa :D.