Co zrobić z ciągłym podnieceniem?

7 odpowiedzi
Mam 21 lat i jestem kobietą. Od około tygodnia czuje ciągłe podniecenie i pulsacje łechtaczki, mam też wrażenie, że jest delikatnie powiększona. Zaczęło się prawdopodobnie po rozmowie o seksie. Masturbacja nie pomaga, bo zaraz po wraca to samo. Co to może być i jak sobie z tym poradzić?
Dobry wieczór Pani,
zaburzenie, które Pani opisuje nazywa się hiperseksualizmem. Dla potwierdzenia konieczna będzie wizyta u lekarza psychiatry, seksuologa. Wcześniej proszę jednak zrobić badania poziomu testosteronu i prolaktyny.
Pozdrawiam

Sugeruję na początek konsultację u ginekologa, jeśli lekarz nie stwierdzi niczego niepokojącego od strony medycznej, to następnym krokiem jest wizyta u psychologa seksuologa.
Poziom libido (ochoty na seks) zmienia się u Pań wraz ze zmieniającymi się fazami cyklu miesiączkowego. Pomiędzy siódmym, a siedemnastym dniem "koktajl" hormonów sprawia, że libido jest najwyższe. Może to wyjaśniać opisywane przez Panią objawy. Oprócz tego istotna jest kwestia wspomnianej rozmowy o seksie. Być może otworzyło to Panią na pragnienia związane z Pani seksualnością. Naturalnym jest, że odczuwa Pani podniecenie i pragnienia seksualne. Być może masturbacja nie wystarcza, ponieważ pragnie Pani po prostu radosnych stosunków seksualnych z partnerem (partnerką), który "wpadł Pani w oko".
Najpierw proponowałbym wizytę u swojego ginekologa. Trzeba wykluczyć choroby ginekologiczne które przebiegają z nadmiernym pobudzeniem seksualnym np. zespół policystycznych jajników.
Proponuję wizytę u psychologa-seksuologa, aby dokładniej wyjaśnić Pani niepokoje związane z seksualnością. Przedtem jednak potrzebna jest konsultacja u lekarza ginekologa. Pozdrawiam. JW, seksuologia.com, Poznań.
Dzień dobry i dziękuję za zaufanie,
Podniecenie seksualne jest reakcją psychofizjologiczną wynikająca z wzrostu napięć towarzyszących odczuwania potrzeby seksualne. W Pani przypadku główny składnik ma charakter psychiczny (subiektywny), a ze względu na to, że ma taki charakter to naturalnie, że nie zostanie zredukowana / zaspokajana w wyniku masturbacji. Są oczywiście różne sposoby aby z tym się poradzić jeżeli wiąże się z dyskomfortem, ale nie są uniwersalne bo wszystko zależy od Pani sytuacji, mentalności, postaw itd. Najlepiej aby Pani skontaktowała się bezpośrednio z seksuologiem psychologiem aby w świetle tego wszystkiego wypracować optymalne sposoby radzenia sobie z tą sytuacją. Pozdrawiam
Dzień dobry, rozmowa o swoich potrzebach seksulanych może pobudzać pragnienie i potrzebę biskości z drugim człowiekiem. Naturalnym wydaje się fakt, iż odczuwa Pani podniecenie w trakcie rozmowy. Masturbacja może obniżać napięcie seksualne, jednak nie zawsze daje pełną realizację seksulaną. Proszę obserwować powtarzalność opisanych przez Panią objawów w czasie faz cyklu miesiączkowego.
Sugerowałabym wizytę u lekarza ginekologa w celu wykluczenie stanów bakteryjnych.