co robić dalej z problemem o którym napisałam.

4 odpowiedzi
Witam. W tylnym dole czaszki pośrodkowo i u podstawy lewej półkuli móżdżku, od tyłu od otworu wielkiego ,widoczny jest dość dobrze ograniczony obszar o płynowej IS o wym. ok.1,5 x 2,5mm ( AP x RL ) mogący odpowiadać tobielowato poszerzonej przestrzeni podpajęczynówkowej. Otacza go rąbek sklerotyczny, nie łączy się z otworem wielkim. W obręb obszaru wpukla się nieznacznie lewa półkula móżdżku. Poza tym w wynikach rezonansu reszta jest w granicach normy. Lekarz przeczytał wyniki i od razu bez żadnych wyjaśnień skierował mnie na operację. Boję się tej operacji, że może stać mi się coś po niej, lekarz porównał mnie do kierowcy samochodu, który wyjeżdża z domu i nie wie czy wróci. To było bardzo nieładne porównanie. Miałam łzy w oczach. Nie wiem co mam robić, jaką podjąć decyzje. Mam uciski z tyłu głowy przy samym kręgosłupie, kilkanaście razy dziennie, uciska mnie i puszcza. Żyje z tym bólem kilka dobrych lat ale przysięgam, że to naprawdę jest już nie do wytrzymania. To męczy. Zawsze boli przy pogodzie deszczowej, przy wiatrach, jakieś emocje, nerwy-wtedy najbardziej uciska. Proszę o poradę, co mam dalej robić. Mam 45 lat i są momenty, że nie chce mi się żyć. Czekam i z góry dziękuje.
doc. Andrychowski nie leczy przez internet. Aby postawić diagnozę i ew zaproponować sposób leczenia musi zobaczyć zdjęcia z rezonansu

Uważam, że decyzja o operacji jest przedwczesna. Tego rodzaju zmiany u osób doroslych rzadko wymagają leczenia operacyjnego. Konieczna jest konsultacja neurochirurgiczna
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Należy się udać do odpowiedniego oddziału neurochirurgii zgodnie ze skierowaniem. Informacje odnośnie planowanego leczenia należy uzyskać od lekarza w oddziale. Pozdrawiam
Dzień dobry , w trakcie wizyty osobistej lekarz ma lepszy wgląd do Pani/Pana stanu.
Tak więc lepszy niż mam ja przy tak ogrniczonej ilości danych .