Co może oznaczać taki stan, gdy zaczynam przykładowo całować sie z partnerką (lub myśleć o romantycz

2 odpowiedzi
Co może oznaczać taki stan, gdy zaczynam przykładowo całować sie z partnerką (lub myśleć o romantycznej sytuacji), wtedy zaczyna mi być ogólnie zimno i z tego zimna zaczynam sie cały trząść. Po 30-60 min, gdy mnie wytrzęsie zaczyna mi sie robić bardzo gorąco.
Dziękuje.
Witam. Być może z jakiegoś powodu bliskość jest zagrażająca. Jednak osobiście żeby postawić jakiekolwiek hipotezy potrzebuje przynajmniej kilku konsultacji. Angelika Urban, pozdrawiam

Dzień dobry,
jest to bardzo krótki opis. Żeby się temu lepiej przyjrzeć, potrzebna jest znajomość szerszego kontekstu - proponuję wizytę u psychologa/psychoterapeuty. Powody mogą być bardzo różne. Jedna z rzeczy to na przykład lęk przed bliskością, który tak się u Pana może objawiać. Z jednej strony Pan potrzebuje bliskości (co jest naturalne i zrozumiałe), ale z drugiej strony (z jakiegoś powodu) Pan się tej bliskości obawia, co może być spowodowane różnymi czynnikami. To może dziać się w dużym stopniu nieświadomie i manifestować się poprzez doznania cielesne (psychosomatyka)
Oczywiście to jest jedna z hipotez, dlatego polecałbym jednak wizytę u specjalisty i szersze nakreślenie problemu.
Pozdrawiam serdecznie.
Aleksander Kędziorek