Co może być przyczyną suchości jamy ustnej i nieświeżego oddechu?

2 odpowiedzi
Od lat borykam się z nieświeżym oddechem. Na tylnej części języka cały czas znajduję się biały nalot o nieprzyjemnym zapachu. Gdy umyję zęby problem powraca po około 30 minutach. Odczuwam wtedy suchość w jamie ustnej. Problem ten nasila się gdy jestem głodny. Po zjedzeniu obfitego posiłku oddech na jakiś czas się poprawia. Wykonałem wymaz z języka, który wykazał: flora fizjologiczna z przewagą Strept.viridans. Zęby mam wyleczone. Gastroskopia wykazała zapalenie błony śluzowej żołądka, oraz niewydolność wpustu żołądka. Po kuracji lekami problem nie zniknął, oddech bez zmian. Do jakiego lekarza się udać i co może być przyczyną?
KONIECZNE JEST BADANIE LEKARSKIE I DOBÓR WŁAŚCIWYCH LEKÓW - PROWADZENIE LECZENIA PRZEZ JEDNEGO LEKARZA PRZEZ DŁUŻSZY CZAS

Proponuję zgłosić do gastrologa
pozdrawiam Czesław Drozd- reumatolog