Co może być przyczyną bólu w łokciach i palcach?

2 odpowiedzi
Witam, mam 44 lata. Od jakiegoś czasu bolą, kłują i pieką mnie łokcie. Nie mogę nieść zakupów na wyprostowanych rękach oraz zwłaszcza rano nie mogę zgjąć palców, bo boli przy zginaniu tak jakbym miał je spuchnięte. Małe palce przeskakują. Co może być tego przyczyną?
Wygląda na to ,że może Pan mieć łokcie tenisisty inaczej enetezopatie łokci a palce przeskakujące to być może tzw palce zatrzaskujące czyli guzkowe zapalenie pochewek ścięgien zginaczy V palców rąk. Takie schorzenia występują po przeciążeniu fizycznym.
Proszę zgłosić się do reumatologa, tabletki przeważnie pomagają.

pozdrawiam Czesław Drozd- reumatolog

Dzień dobry Panie Jacku.Z pewnością po pomoc należy udać się do lekarza.
W podanych informacjach brakuje odniesienia co do charakteru pracy,uprawianego sportu,masy ciała,współistnienia przy dolegliwościach bólowych zmian obrzękowych.
Lekarz w trakcie wizyty z pewnością ustali tok diagnostyczny i sposób postępowania prowadzący do regresji dolegliwości bólowych i poprawy sprawności ogólnej.