Ciągły szum w uszach.

3 odpowiedzi
Witam,
od około 4 miesięcy doskwiera mi ciągłe piszczenie w uszach, w ciągu dnia nie zwracam na to za bardzo uwagi, najbardziej przeszkadza mi gdy jest cicho, wieczorem przed spaniem. Urazów głowy nie miałam. Jedynie co to często (w ciągu dnia jak i w nocy) mocno zaciskam szczękę, często odczuwam ból w żuchwie oraz ból skroni. Dodam, że nie pracuję w głośnym miejscu.
Masz Bruksizm i dysfunkcję stawów skroniowo żuchwowych. Idź do dobrego ortodonty może jeszcze nie za późno wyleczyć wadę zgryzu? a od dzisiaj nie gryź przodem i przejdź na dietę papkowatą.

Wita,m serdecznie!
W odniesieniu do szumów usznych konieczna jest pełna diagnostyka otoneurologiczna - z pogranicza laryngologii/neurologii - wykonywana przez laryngologów. Obejmuje między innymi: badania laboratoryjne(hormonalne, morfologia, markery procesu zapalnego), USG tt. dogłowowych, RTG czynnościowy kręgosłupa szyjnego, SEP- ocene potencjałów somatosensorycznych, ocene poszczególnych odcinków drogi słuchowej (BERA, Otoemsję akustyczne) oraz badanie Rezonansu magnetycznego OUN z oceną okolicy kątów mostowo-móżdżkowych.
Po badaniach możliwość leczenia farmakologicznego w zależności od przyczyny, metody TRT ? neuromodulacji?- w zależności od etiologii!
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
Proponuję dalszą diagnostykę i leczenie w Poradni Audiologicznej lub szumów usznych

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 1 pytań dotyczących usługi: Szumy Uszne