Ciągłe pieczenie języka

2 odpowiedzi
Witam,Mam 25 lat, 160 cm, waga 48kg, wcześniej ważyłam 55kg ale schudłam bo nie mogę jeść. Od 4miesięcy piecze mnie język od rana do wieczora jak cokolwiek zjem takie uczucie jakbym ciągle miała papryczkę chili w buzi, jak nie jem przez jakiś czas piecze mniej, Widzę zaczerwienienie na czubku języka i delikatnie po bokach. Jak myję zęby piecze też od pasty zapewne dlatego że jest miętowa. Stosowałam dietę bez cukru, mąki pszennej, antybiotyk trioxal, nystatynę, chlorchinaldini nic mi nie pomaga. Z wymazu wyszło Candida - dość liczne a z badań krwi podwyższone EOS. Ciągle jestem zmęczona, ciągle choruje, gardło czerwone od kilu miesięcy, mam gęstą ślinę, czasem duszności po jedzeniu do tego dziwne uczucie drżenia zębów, a w gastroskopii wyszło tylko zapalenie żołądka. W nocy często budzi mnie zimno w nogach na granicy piszczeli, mimo że śpię w grubych leginsach mam zimne nogi od kolan w dół w nocy i muszę je masować. Kto mi pomoże? Byłam już u laryngologa, gastrologa, internisty, alergologa i nikt mi do tej pory nie pomógł a to bardzo utrudnia życie, piecze cały dzień najbardziej czubek języka, czasem uczucie drętwienia języka i podniebienia. Nie wiem jak już sobie poradzić.
Witam. Proponuję jednoczasowo zrobić badanie wymaz z gardła, mocz i kał w kierunku zakażenia grzybiczego. Objawy przez panią opisywane mogą wskazywać na grzybicę przewodu pokarmowego, ale wymaga to diagnostyki. Proponuję też zrobić poziom glukozy na czczo i hemoglobiny glikowanej, bo nawet jeśli pani ma grzybicę, to rodzi się pytanie dlaczego. W razie wyników dodatnich proszę skonsultować się ze specjalistą chorób zakaźnych/ internistą. Pozdrawiam.

W tej sytuacji trzeba przyjrzeć się diecie. Być może ma Pani niedobory witamin z grupy B i to jest przyczyną.